$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

AZMİN ADI: ÖZEN AİLESİ…

AZMİN ADI: ÖZEN AİLESİ…
  • 24.07.2019

BU yıl Erzurum’da ikincisi gerçekleşen Türk Oyunları’nda, en çok ilgiyi, bir yıl kadar önce ok’lavayı bir kenara iten ve “ben de ok atacağım” diyerek avukat eşi Volkan Özen ile birlikte çalışmalara başlayan Zeynep Özen, sadece birinci olmakla kalmadı, oğlu Yavuz Selim’i de derece alabilecek seviyeye getirdi.

Erzurum Barosu’na bağlı yetenekli ve başarılı avukatlarından Volkan Özen, yaklaşık okçuluğa merak sardı. Başkanlığını hali hazırda Albay emeklisi Hakan Tuluk’un yaptığı Dadaşlar Geleneksel Sporlar ve Atlı Okçuluk Spor Kulübü’nde çalışmalara başlayan Volkan Özen, sadece ok atmayı öğrenmekle kalmadı, kıyafeti ve yaşam biçimiyle de özel hayatında farklılıklar oluşturdu.

TUTKU, HERKESE BULAŞTI

Beş yıldan bu yana geleneksel okçuluk ile ilgilenen ve çalışmalarını aksatmadan sürdüren, zaman içinde de önemli mesafeler alan Volkan Özen, tutkusunu Yakutiye Belediyesi Hukuk Bürosu’nda görevli eşi Zeynep Özen ile bugünlerde 11 yaşında olan oğlu Yavuz Selim’e de bulaştırdı.

Geçtiğimiz yıl, “ben de okçu olacağım” diyerek çalışmalara başlayan Zeynep Özen, kısa zamanda önemli mesafe katetti. Düzenli çalışmasının ödülünü, geçen hafta ikincisi yapılan Türk Oyunları’nda büyük kadınlar kategorisinde yarışan Zeynep Özen, birinci olarak aldı.

Büyük erkeklerde yarışan ve birinci olan Volkan Özen’den sonra, ailenin üçüncü madalyasını da,”çocuklar” kategorisinde Yavuz Selim Özen getirdi. Yavuz Selim, aynı oyunlarda, çok sayıda yarışmacı arasından sıyrılarak ikinci oldu.

Kızları 4 yaşındaki Aybüke’nin de aynı alanda yürüyeceğine mutlak gözüyle bakılan Özen Ailesi, bu alanda boy göstermek isteyen, ancak yeterli cesareti gösteremeyen ailelere örnek gösteriliyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ