$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

HALK OZANLARI VE MEHMETÇİK’LE BİRLİKTE YENİ YILA “MERHABA”

HALK OZANLARI VE MEHMETÇİK’LE BİRLİKTE YENİ YILA “MERHABA”
  • 31.12.2016

TEMELLİ Kıraathanesi’nde bir araya gelen Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı, patates közlemesi yedi, halk ozanlarının türkülerine tempo tutarak eşlik etti, ilerleyen saatlerde de Dumlu Jandarma Karakol Komutanlığı’na giderek mehmetçik’in yeni yılını kutladılar.
Temelli Kıraathanesi’nde, yanan sobanın çevresinde kümelenen Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ile İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, Türk kültüründe önemli yere sahip aşıklık geleneğini her türlü sıkıntıya rağmen sürdüren halk ozanları ile biraraya geldi, kendilerine moral destek verdi, bu arada da kartol (patates) közlemesi yediler.
Şener kardeşler tarafından işletilen Temelli Kıraathanesi’nde yeni yılı halk ozanları ile birlikte karşılayan protokol, daha sonra Dumlu’ya geçerek, jandarma karakol komutanlığına misafir oldular. Karakol komutanları ile çay içip, sohbet eden Vali Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, karakol şeref defterini imzaladılar. Vali ve Büyükşehir Belediye başkanı, görevli askerlerin yeni yılını kutladı, kendilerine sağlık, memlekete de huzur dilediler. erzhaber
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ