$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

İSPİR’İN KURTULUŞ BAYRAMI’NA KADIN İLGİSİ (Görüntülü)

İSPİR’İN KURTULUŞ BAYRAMI’NA KADIN İLGİSİ (Görüntülü)
  • 26.02.2020

İSPİR‘in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yıldönümü törenlerle kutlandı. Törenlere İspirli kadınlar yoğun ilgi gösterirken, ilçenin şair ruhlu Belediye Başkanı Ahmet Coşkun’un öncelerden seslendirdiği, YouTube kanalında büyük beğeni toplayan “Ben Türkiye’yim” şiirinden alıntı yapılarak hazırlanan video beğeni topladı.

İlçenin kurtuluş bayramı törenleri, yeni düzenlenen ve İspir’e farklılık kazandıran Panayır Alanı’nda gerçekleşti. Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, aralarında Kaymakam Vekili (Pazaryolu Kaymakamı) Selçuk Köksal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat, Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, Garnizon Komutanı Saffet Eltaş, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Engin Bodur, İlçe Emniyet Müdürü Adem Kara ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın’dan oluşan kortej, Panayır Alanı’na kadar yürüdü.

Kadınların büyük ilgi gösterdiği kurtuluş bayramı töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. İspir’i kalkındırmak için var güçleriyle çalıştıklarını belirten, “Bugün sizin gününüz, bugün sizin, bizim, hepimizin 102’nci onur günümüz” vurgusu yapan Başkan Coşkun, “İspir’i layık olduğu yere birlikte taşıyacak, burayı Erzurum’un en gözde ilçelerinden birisi haline getireceğiz” dedi.

Tören alanına akın eden ilçe halkına, özellikle de kadınlara teşekkür eden Başkan Coşkun’u, MHP İl Başkanı Naim Karataş yalnız bırakmadı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın coşkusuna, atlı ciritçiler de gösterileri ile omuz verince, vatandaşlar unutamayacakları bir bayram gününü doyasıya yaşamanın mutluluğunu duydular. erzhaber

BELEDİYE BAŞKANI ŞAİR OLUNCA!

– İSPİR'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTARILIŞININ 102'NCİ YILDÖNÜMÜ, ÖNCEKİ YILLARDAKİNDEN DAHA FARKLI BİR ATMOSFERDE VE COŞKUYLA KUTLANDI.- KUTLAMALAR SIRASINDA ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER EŞLİĞİNDE HAZIRLANAN VE HABER KANALLARINA SERVİS EDİLEN VİDEODA, BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN'UN SESLENDİRDİĞİ "BEN TÜRKİYE'YİM" ŞİİRİNE DE YER VERİLDİ.- SOSYAL MEDYADA, ÖZELLİKLE DE YOUTUBE'DA YAYINLANDIĞINDA BÜYÜK BEĞENİ TOPLAYAN ŞİRİİN FARKLI BİR HAVA KATTIĞI VİDEO ÇALIŞMASI, İLGİYLE İZLENDİ.- TANITIM VE ORGANİZASYON KONUSUNDAKİ DENEYİMİNİ, BELEDİYE BAŞKANI OLARAK İLÇESİNİN KURTULUŞ BAYRAMI TÖRENLERİNDE KONUŞTURAN BAŞKAN COŞKUN'UN YAPTIĞI/YAPTIRDIĞI ÇALIŞMANIN DİĞER İLÇE BELEDİYELERİNE DE İLHAM KAYNAĞI OLACAĞI TAHMİN EDİLİYOR.http://www.erzurumdanhaberler.com/ispirin-kurtulus-bayramina-kadin-ilgisi/

Erzurumdan Haberler paylaştı: 26 Şubat 2020 Çarşamba

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ