$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

KAHKAHA TUFANINA HAZIR OLUN!

KAHKAHA TUFANINA HAZIR OLUN!
  • 01.12.2021

GEÇTİĞİMİZ günlerde ölümünün 8’inci yılında anılan ünlü oyuncu Nejat Uygur ile özdeşleşen Cibali Karakolu, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Yakutiye Sanat Merkezi tarafından sahnelenecek. Oyun 5 Aralık günü İbrahim Erkal Kültür ve Sanat Merkezi’nde izleyicisi ile buluşacak.

Tiyatroseverler ve eleştirmenler tarafından “asrın komedisi” olarak nitelendirilen Cibali Karakolu, 1951 yılında Muammer Karaca tarafından yazıldı ve oynandı. Muammer Karaca’dan Zihmi Göktay’a varıncaya kadar çeşitli sanatçıların başrolünü üstlendiği Cibali Karakolu, Nejat Uygur ile adeta özdeşleşti. Çeşitli kereler sahnelenen oyun bu defa da Erzurum’da, Yakutiye Sanat Merkezi oyuncuları tarafından oynanacak.

Aralık ayının 5’inde saat 15.00’de ve 19.00’da iki seans halinde sahnelenecek oyunun hem yönetmenliğini ve hem de başrolünü Murat Karasungur yapacak. Oyunda Gülaydın Yılmaz, Şerif Avcı, Mustafa Çobanoğlu, Büşra Özyazıcıoğlu, Yakup Tepe, Mert Kamil Alan, Ecemnur Eşlioğlu, Berna Horosan, Esra Yavuz, Fulya Göktaş, Samet Dağdelen, Bahar Bakoğlu rol alacak.

Cibali Karakolu, Reji Yardımcısı İsrafil Keleş, Kondivit Hakan Dural’ın yanısıra Kevser Kemaloğlu, Gülşah Özgündoğdu, İbrahim Akpınar teknik ekibi tarafından sahneye yansıtılacak. erzhaber

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ