$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

KÖŞK KÖYÜ’NDE YANGIN!

KÖŞK KÖYÜ’NDE YANGIN!
  • 16.05.2018

ERZURUM‘un mesire yerlerinden olan Köşk Köyü’nde, henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında, depo olarak kullanılan bir ev cayır cayır yandı.

Köy halkına korkulu saatler yaşatan yangın, Ramazan’ın ilk gününde, saat 15.30 sıralarında başladı.

Yaklaşık 10 yıl önce evi, çıkan yangında kül olan Reşat Köse’ye ait eski evin odun dolu çatı katında çıkan yangın, talihsiz adamı bir kez daha canevinden vurdu.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden istenilen itfaiye araçları, kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Köşk Köyü’ne yetişinceye kadar, evin her tarafını saran yangına köy halkı müdahale etti.

Yangının çok daha fazla büyüyüp de, diğer evlere sıçramaması için büyük çaba gösteren köylüleri, yağan yağmur rahatlattı.

Yangının çıkış nedeninin bilinmediğini belirten Köşk Köyü Muhtarı Durali Gökkaya, “Yangında herhangi bir can kaybı, hayvan telefi yaşanmadı” dedi.

Yangının çıktığı bölgede 10 yıl dara önce de yangın çıktığını, o yangında 3 evin kül olduğunu hatırlatan Muhtar Gökkaya, “Yanan evlerden birisi, bugün depo olarak kullandığı evi yanan Reşat Köse kardeşimize aitti. 10 yıl sonra yine bir yangın, yine zayiat. Rabbim beterinden korusun. Yangın, çıra gibi kupkuru odunların bulunduğu yerde başlamış. Bereket birkaç gündür hava yağmurluydu, yerler ıslaktı da yangın büyümedi. Büyükşehir’in itfaiye araçlarının yetişmesiyle birlikte yangın söndürüldü” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ