$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

KURAKLIK ÇİFTÇİNİN BELİNİ BÜKÜYOR

KURAKLIK ÇİFTÇİNİN BELİNİ BÜKÜYOR
  • 01.07.2021

SON yılların en kurak yaz mevsimini geçiren, metrekareye çok az yağışın düştüğü Erzurum’da, tarım ve hayvancılıkla uğraşanların ağzını bıçak açmazken, Pasinler’de Diyarbakır’dan getirilen samanın kilosunun bir lira 25 kuruştan satılmaya başlandığını gören İYİ Parti İl Başkanı Melih Kırkpınar, gözlerine inanamadı, yaşanan sıkıntıların giderilmesi için özel önlemler alınması gerektiğini belirtti.

ŞAŞKINA DÖNDÜLER

Teşkilat Başkanı Süha Mühürdaroğlu ile parti çalışması yapmak amacıyla bölgeye çıkan ve ilk olarak Pasinler’e uğrayan, ilçede yaptığı çarşı pazar ziyareti sonrası hayvan pazarına geçen Melih Kırkpınar, burada şok eden bir tablo ile karşılaştı.

FİYATI ŞOK ETTİ

Pazarın orta yerinde saman yüklü bir kamyon gören, yıllardan beri hayvancılıkla, süt üreticiliği ve mandıracılıkla uğraştığı için sektörün tüm konularına vakıf olan Başkan Kırkpınar, satıcı ile sohbete koyuldu. Samanın Diyarbakır’dan getirildiğini, kilosunun da bir lira 25 kuruştan satışa sunulduğunu öğrenen Başkan Kırkpınar’ın şaşkınlıktan dili tutuldu.

Daha sezonun başında ot ve saman fiyatlarının astronomik düzeye ulaştığına dikkat çeken ve “Köylüyü, çiftçiyi, yetiştiriciyi, üreticiyi çok zor bir kış bekliyor” diyen İYİ Parti kurmayları Kırkpınar ve Mühürdaroğlu ikilisi, bölge için özel kararlar alınmasını istedi, “Erzurum afet kapsamına alınsın, çiftçi borçları ertelensin, faizler silinsin, gerekirse yurtdışından ot ve saman ithal edilerek yaralar sarılsın” önerisinde bulundular. erzhaber

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ