$ DOLAR → Alış: 16,66 / Satış: 16,72
€ EURO → Alış: 17,51 / Satış: 17,58

OK’LAVAYI BIRAKTI, OK ATMAYA BAŞLADILAR!

OK’LAVAYI BIRAKTI, OK ATMAYA BAŞLADILAR!
  • 02.12.2018

ERZURUM‘da sayıları giderek artan geleneksel spor meraklıları, aile boyu okçuluğa başladılar. Kocalarının “biz at binmeye, ok atmaya gidiyoruz” mazeretinden bıkan kadınlar, oklavayı mutfakta bıraktı, ellerine yay aldı ve hedef vurmaya başladılar.

Görüntüsü ile kolej takımını andıran Dadaşlar Geleneksel Sporlar ve Atlı Okçuluk Kulübü sporcuları, kış nedeniyle çalışmalarını meydanlardan salonlara taşıdı. Haftanın belli günlerinde çoluk çocuk bir araya gelerek antrenman yaptıklarını belirten Kulüp Başkanı Emekli Albay Hakan Tuluk, “Değişik meslek gruplarından arkadaşlarımızla hem geleneksel bir spor dalını diri tutmaya, hem spor yapmaya ve hem de dostluk, arkadaşlık duygularını pekiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

ÖZGÜVENLER ARTIYOR

Ok atmaya merak saran bayan sayısının giderek artış gösterdiğini, kendi kulüplerinde de lisanslı bayan sporcu sayısının, “kocalarını yalnız bırakmak istemeyen” kadınların da dahil olmasıyla birlikte arttığını kaydeden Başkan Tuluk, “İnsan yeter ki, istemeye görsün, azmetsin. Kadın sporcularımız, küçük çocuklarını da yanlarına alarak antrenmanlara geliyor. Erzurum’da aile boyu spor yapılabileceğini kanıtlıyoruz. Daha önceden biri birlerini hiç tanımayan insanlar, okçuluk nedeniyle bir araya geliyor, tanışıyor, dostluklar kuruyorlar. Hedeflerin giderek parçalanıyor oluşu, bayan sporcularımızın özgüvenini de artırıyor” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ