$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

SİNEK AVLAMAK BÖYLE BİRŞEY OLSA GEREK

SİNEK AVLAMAK BÖYLE BİRŞEY OLSA GEREK
  • 21.05.2017

BİR zamanlar Erzurum’un “en gözde” alışveriş merkezlerinden birisiydi. Ünlü markaları satan mağazaları ve kuyumcuları ile “en gözde çarşı” konumunda olan Taşmağazaları’nda şimdi esnaf müşteri yokluğundan kendine farklı uğraşlar buluyor.

“Taşmağazaları” dendiğinde akan suların durduğu, ne satınalma ve ne de kiralama adına dükkan bulmanın neredeyse “imkansız” olduğu, işyerlerinin kilolarca altın karşılığı, kimseye haber verilmeden el değiştirdiği çarşı, şimdi kaderine ağlıyor.

DÜKKANLARIN ÇOĞU BOŞ

Bırakın kilo işi altını, şimdilerde çok ucuza verilmesine rağmen, hiçbir işyerine talebin olmadığı ve “en az” 20 kadar dükkanın ya alıcı, ya da kiracı beklediği çarşıda, işsizlikten canı sıkılan esnaf, özellikle haftasonlarında elektrik süpürgesi takıyor, dükkanının önünde arabasını temizliyor.

FORMÜL ÜRETİLSİN

Yaşanan sosyal ve ekonomik gelişmelere ayak uyduramayan, trafiğe kapatılınca da yıldızı tamamen sönen Taşmağazaları’nda yaşanan sorun ve sıkıntıların nasıl çözüleceği noktasında kimse fazla umutlu konuşmuyor.

Sorunları çözmek amacıyla oluşturulan Taşmağazaları Esnaf Birliği’nin de çok gayret göstermesine rağmen sıkıntıların üstesinden gelememesi, herkesi kara kara düşündürürken, Erzurum kültüründe ayrı bir yeri bulunan bu çarşıyı kurtarmak için başta bilim insanları olmak üzere, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarları Birliği’nden formüller üretmesi bekleniyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ