$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

UÇAKLARDA KAZIK CLASS DÖNEMİ SON BULDU

UÇAKLARDA KAZIK CLASS DÖNEMİ SON BULDU
  • 04.10.2019

YAZ aylarında, insanların tatil için hareketlendiği dönemde “astronomik” şekilde yükselen, yapılan her türlü girişime, çağrıya ve hatta tepkiye rağmen fiyatı düşürülmeyen uçak biletleri, tatil sezonunun sona ermesiyle birlikte ucuzladı.

Adeta “Erzurum’a özel” uygulamayla, İstanbul-Paris uçak bilet fiyatlarını bile geride bırakan, kimi zaman 800 liraya kadar yükselen uçak bilet fiyatları, normale döndü. Bilet fiyatlarının tatil sezonu bittikten sonra normale dönmesi, çoğu insana “şaka gibi” geldi.

Aylar önce ilk olarak erzurumdanhaberler.com’un, “kuruşunu bile unutmamışlar” diyerek gündeme taşıdığı uçak bilet fiyatları, toplumsal baskı ve tepkilere rağmen düşürülmemiş, hatta çevre iller ile kıyaslandığında, “çifte standart uygulama” yapıldığı da ortaya çıkmıştı.

Çoğu insanın “daha ekonomik” diyerek, Erzincan ya da Trabzon üzerinden İstanbul’a gitmek zorunda bırakıldığı yaz ya da tatil döneminde, bilet fiyatlarını ucuzlatmaları için, başta Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’e yapılan çağrılar adeta duvardan dönmüş, vatandaşın sızlanmasına, feryadına kimse kulak bile vermemişti.

Bugün (4 Ekim) itibarıyla internet üzerinden yaptığımız kontrollerde, yarın uçmak isteyenler için uçaklarda bilet bulunduğunu, bilet fiyatlarının da yaz aylarına göre önemli oranda düşüş olduğunu tespit ettik. Örneğin, 5 Ekim günü İstanbul’a uçmak isteyen bir yolcu, uçuş saatine göre 231 TL ile 244 TL arası, Ankara için ise 119.99 TL ödeyecek. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ