$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

TÜRK BAYRAĞI AKSESUAR DEĞİLDİR

TÜRK BAYRAĞI AKSESUAR DEĞİLDİR
  • 29.11.2017

HER Türk vatandaşının uğrunda ölmeyi seve seve göze aldığı, bağımsızlığımızın sembolü şanlı ay-yıldızlı bayrağımızın aksesuar malzemesi olarak kullanılması ve asıldığı yerlerde adeta unutulması, gören herkesin içini sızlatıyor.

Keyfi ve gelişigüzel kullanılmasını önlemek amacıyla çıkartılan ve halen yürürlükte bulunan bir koruma kanunu da (www.tccb.gov.tr/cumhurbaskanligi/resmi-simgeler/bayrak/Türk Bayrağı Kanunu. Kanun Numarası : 2893. Kabul Tarihi : 22/9/1983. Yayımlandığı R. Gazete : Tarih: 24/9/ 1983 Sayı : 18171. Yayımlandığı Düstur : Tertip: 5 Cilt : 22 Sayfa : 599. Amaç. Madde 1 – Bu Kanunun amacı Türk Bayrağının şekli, yapımı ve korunması ile ilgili esas ve usulleri belirlemektir.) bulunmasına rağmen, kimsenin çok da umursamadığı bayrağın keyfi kullanımının önüne geçilmesi isteniyor.

DUYGULARIMIZ BUZ TUTTU

Türk Bayrağı’nın bir flama veya bez parçası olmadığına işaret eden vatandaşlar, “Siyasi parti mitingleri başta olmak üzere, hemen her sosyal etkinlikte bayrak var. Olmasın demiyoruz. amam her şeyin de bir kuralı var. Halen yürürlükte olan kanuna göre suç işleniyor. Sokağa çıktığınızda çevreye şöyle dikkatli bakın, çoğu balkonda asılı duran, rengi solmuş, rüzgardan yıpranmış çok sayıda bayrak görürsünüz. Aslında zabıta ekiplerinin anons yaparak bu bayrakların kaldırılmasını istemeleri gerekir. Havalar soğudu. Çatılardan süzülen sular, bayrakları ıslatıyor, kirletiyor, buz tutmalarına sebep oluyor. Aslında buz tutan bayrak değil, bizim duygularımız. Bu kadar vurdumduymazlık da olmamalı” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ