$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

YAKUTİYE BELEDİYESİ ÇALIŞMALARA ARA VERMİYOR

YAKUTİYE BELEDİYESİ ÇALIŞMALARA ARA VERMİYOR
  • 28.09.2016

yakutiye

 

Yakutiye Belediyesi, şehir merkezinde yer alan sokak ve caddelerde çalışmalarını sürdürüyor.

 

ERZURUMDANHABERLER / GÜNDEM – Trafik yoğunluğuyla dikkati çeken Yenikapı caddesinde kaldırım çalışmasını tamamlayan Yakutiye belediyesi, yol çalışmasını da tamamlıyor. Çalışmaları yerinde izleyen Belediye Başkanı Ali Korkut, esnafla da sohbet etti.
Yakutiye Belediyesi ilçe merkezi ve köy/mahallelerde yol, kaldırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Merkezde Yenikapı caddesinde kaldırım çalışmaları tamamlanırken, asfalt çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Ali Korkut, merkez ve çevrede yol çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi. Yenikapı caddesinin Palen Enerjinin merkezi olması, fatura tahsilat noktalarının bulunmasından kaynaklanan aşığı yoğunluğun esnaf açısından sorun olduğu caddede kaldırım yüksekliği dikkat çekiyor. Çalışmaları inceleyen Ali Korkut’a çağrıda bulunan esnaf, kaldırımlar üzerine duba konulmasını istediler.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, caddenin yeni bir görünüm kazandığını belirterek “Çevre sakinlerinin Haşıloğlu olarak bildiği, Yenikapı caddesi, Bosna caddesinden Taşanbarlara doğru kesen ara bir cadde olmasına karşın, son yıllarda trafik yoğunluğu artmış bulunuyor. Palen ve diğer kurum fatura tahsilat merkezleri nedeniyle de yoğunluk bir kat daha artıyor. Önemli bir cadde olan Yenikapı’ya yeni bir imaj kazandırdık. Düzensiz parkı engellemek için bazı değişiklikler yaptık, ancak esnaftan kaldırımlara duba konulması talebi var, bunu da değerlendireceğiz. Hayırlı olsun, inşallah esnafımızın karı, kazancı artar” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ