$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

BAŞKAN AKSU’NUN AVCI İSYANI

BAŞKAN AKSU’NUN AVCI İSYANI
  • 28.09.2016

05-hanifi-aksu

AKSU Vadisi ve Köyleri Doğal Yaşamı Koruma ve Kültür Derneği Başkanı Hanifi Aksu, hem bir yavru yaban keçisinin avcılar tarafından katledilmesi haberini yaparak kamuoyu oluşumuna katkıda bulunan erzurumdanhaberler.com’a teşekkür etti, hem de Karadeniz’den 52, 53 ve 61 plakalı araçları ile akın akın gelen avcılara karşı koyamamanın üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.

ERZURUMDANHABERLER.COM’A TEŞEKKÜRLER

Sosyal medyadaki sayfalarında yayınladıkları ölü keçi fotoğrafının erzurumdanhaberler.com sitesinde yayınlandığından haberi olmadığını belirten Hanifi Aksu, “Birden bire yığınla telefon gelmeye başladı. Mesajların da ardı arkası kesilmiyordu. Bu işte bir gariplik olduğunu hissettim. Sonradan, kendi sayfamızda paylaştığımız haberin erzurumdanhaberler sitesinde yayınlandığını öğrendiğimde, telefon ve mesaj trafiğinin neden birden bire yoğunlaştığını da anlamış oldum” dedi.

İspir’ve yaklaşık 20 kilometre uzaktaki Aksu Vadisi’nin doğal yaşam açısından çok zengin olduğunu, yaban keçilerinin tepelerde özgürce dolaştığını, sürüler halinde derelere indiğini, o derelerde kırmızı benekli alabalıkların bolca bulunduğunu belirten Başkan Aksu, şöyle devam etti:

AVCILARA KARŞI NÖBET TUTUYORUZ

“-Bu zenginliğin özellikle Karadenizliler farkında. Rize’den, Kalkandere’den, Trabzon ve Ordu’dan akın akın insan, avlanmak için bizim vadimize geliyor. Jandarmanın önlemlerinin yanında biz de yaban hayatı koruma adına nöbetler tutuyor, yine de avcılarla başa çıkamıyoruz. Acaba diyorum, biz de köyümüzün sınırlarına, vadinin girişine duvar mı örsek! Bir süre önce de yine 2,5 aylık bir keçi yavrusunun cesedini bulmuştuk. Her canlı katliamı öfkemizi kabartıyor. Bu topraklar ve üzerindekiler, gelecek nesillere devretmek amacıyla bizlere ecdadımız tarafından teslim edilmiş kutsal emanetlerdir. Bu emanetlere gözümüz gibi bakıyor, yetkililerden de gerekli katkıyı beklediğimizi özellikle vurgulamak istiyorum.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ