$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

BELEDİYELERDE TEMİZLİK ÇATLAĞI!

BELEDİYELERDE TEMİZLİK ÇATLAĞI!
  • 17.11.2016

31-pc

YAKLAŞIK iki yıl kadar önce “tek elden” sürdürülmesi kararlaştırılan ve 1 Ocak 2015 tarihinden beri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen temizlik işlerinde başa dönüldü. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın bünyesinde sürdürülen temizlik hizmetlerinin, yeni düzenlemeyle tekrar ilçe belediyelerine devredildiği bildirildi.

Tek elden yürütülen temizlik işlerinin, yeniden ilçe belediyelerine neden devredildiğinin açıklanmadığı, ültimatom niteliğindeki bültende, şöyle denildi:

ÜLTİMATOM GİBİ AÇIKLAMA

“01 Ekim 2016 tarihinden itibaren Büyükşehir Belediyesi ile Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçe belediyeleri, kendi sorumluluk sahalarının temizliğinden sorumlu olacaklar. 01 Ekim 2016 tarihinde başlayan uygulamayla birlikte, 5216 Sayılı Kanunun 7. Maddesinin 1. Fıkrasının (İ) bendine göre ‘Büyükşehir Belediyesi, katı atık yönetim planını yapmak, yaptırmak, katı atıkların kaynaktan toplanması ve aktarma istasyonuna kadar taşınması hariç katı atıkların ve hafriyatın yeniden değerlendirilmesi, depolanması ve bertaraf edilmesine ilişkin hizmetleri yerine getirmek, bu amaçla tesisler kurmak, kurdurmak, işletmek ve işlettirmek şeklindeki görevlere yoğunlaşacaktır.’ Büyükşehir Belediyesi olarak ana arterlerde temizlik hizmetlerine devam edilecek, şehrin belirli yerlerine konulan yeraltı çöp konteynırlarından çöp alımı yine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaya devam edecektir.”

Yeni başlayan dönemle Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik hizmetleriyle ilgili sorumlu olduğu yerleşim yerlerinin tamamına “www.erzurum.bel.tr” adlı web sayfasının duyurular bölümünden ulaşılabileceği de belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ