$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

HER YER ÇÖP DE, KUSUR KİMİN?

HER YER ÇÖP DE, KUSUR KİMİN?
  • 23.06.2020

HAVA sıcaklıklarının giderek arttığı, koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlerin gevşetildiği, dolayısıyla insanların park, bahçe ve piknik alanlarına akın ettiği şu günlerde, Aziziye Belediyesi çevre temizliği atağına kalktı.

İlçe sınırlarına dayanan Atatürk Üniversitesi çamlığında, aralarında Alpin Outdoor ekibinin de bulunduğu çevrecilerle temizlik ve ağaç budama çalışması gerçekleştiren Aziziye Belediyesi, torbalar dolusu atık madde, çöp ve poşet topladı.

Aynı zamanda ağaç budaması da yapan ve fidanlıktaki ağaçların kurumuş dallarını temizleyerek önemli bir iş gerçekleştiren ekibe, yaptıkları çalışma ve verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “İlçemizin akciğerleri durumundaki fidanlığımızda hem budama, hem de temizlik çalışması yaptık. Bize eşlik eden basın mensuplarımıza ve Alpin Outdor ekibine gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Çevre kirliliğinde toplum olarak herkesin ihmali bulunduğunu belirten ve “bu ihmalleri, ihmalleri gideriyoruz” diyen Başkan Orhan, “Buralarda çok farklı etkinlikler yapacak, üniversitemizle değişik projelere ortak imza atacağız.

İstiyoruz ki, insanlarımız buralara gelsin yürüsün, spor yapsın, bisiklete binsin hoşça vakit geçirsinler. Kış memleketiyiz. Bizde kış uzun. O nedenle bu güzel günleri iyi değerlendirmek gerekiyor. Burası bizim de ilçe sınırlarımızda, dolayısıyla hepimiz için büyük önem arzediyor” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ