$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

YÖNETİME KATKI YAPMAK İSTİYORUZ!

YÖNETİME KATKI YAPMAK İSTİYORUZ!
  • 11.03.2017

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Kent Konseyi ilk toplantısını Başkan Hüseyin Tanfer’in başkanlığında gerçekleştirdi.

Yeni yönetimle bir araya gelen Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, toplantıda alınacak kararların Erzurum’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Tanfer, Kent Konseyi’nin görevleri ve yapması gereken çalışmaları anlatarak, halkın yönetime katılımını ve denetimini sağlamak, denetimi sağlayacak yöntemleri geliştirmek, kentin sorunlarına sahip çıkma ve bu konuda özendirme, katılımcı demokrasi ve sivil toplumu esas almak olduğunu söyledi.

Başkan Tanfer sözlerini şöyle sürdürdü;

“Kadın ve Gençlik Meclisleri başta olmak üzere, gurupların kendi sorunlarına çözüm üretmek, kentin yönetimine katkıda bulunmak ,gönüllü ve demokratik kaliteli ve yaşanabilir bir kent yönetiminde aktif rol üstlenmek istiyoruz. Kent yaşamında kent vizyonu ve hemşericilik bilincinin geliştirilmesi, sürdürülebilir kalkınma çevre duyarlılığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma çalışmalarına katkıda bulunmak düşüncesiyle sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması için bu alanlarda ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik temel strateji belirleme yönünde çalışmalarımız olacak. Halk ile birlikte kentsel öncelikleri belirleyerek kamuoyu ve uygulayıcılarla paylaşarak, Erzurum adına alınan karar ve görüşleri Belediye Meclisi olmak üzere ilgili mercileri harekete geçirmeyi düşünüyoruz”

Erzurum’un sorunları Kent Konseyi olarak ortak akılla çözüleceğini belirten Başkan Tanfer, “Erzurum’a katma değer sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermeliyiz. Şehrin faydasına olacak her türlü projeleri Kent Konseyi olarak yapacağımız çalışmalarla destekleyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini hatırlatan Başkan Tanfer, yaklaşan referandumdan çıkacak sonucun ülke açısından önem arz ettiğini belirterek, Kent Konseyi olarak referandum çalışmalarına destek olacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ