$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

MHP ERZURUM’DA BÜYÜKŞEHİR ADAYINI AÇIKLADI

MHP ERZURUM’DA BÜYÜKŞEHİR ADAYINI AÇIKLADI
  • 08.11.2018

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Erzurum’da bombasını patlattı ve yerel seçimlerde yarışa, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Sevimli ile girileceği duyuruldu. MHP’den aday olup-olmayacağı çeşitli defalar sosyal medyada gündeme getirilen Sevimli’nin adaylığının resmen açıklanması, ismi üzerinde yapılan spekülasyonları da noktalamış oldu.

MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş’ın yaptığı adaylık teklifine sonunda “evet” diyen Prof. Dr. Serdar Sevimli, Ankara’da Genel Başkan Devlet Bahçeli ile Genel Başkan Yardımcıları Sadir Durmaz ve Kamil Aydın’ın da hazır bulunduğu bir görüşme sonrasında Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi.

Yapılan görüşmelerden sonra bir açıklama yapan İl Başkanı Naim Karataş, “Halkın gönlünde kendine haklı yer edinmiş, yüzlerce insanın kalbine dokunmuş bir bilim insanını yerel seçimlerde aday gösterecek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

KARATAŞ ÇOK İDDİALI

Toplumda ciddi karşılığı olan Serdar Hoca ile hedeflerine ulaşacaklarına yürekten inandığını belirten Başkan Karataş, “Erzurum’da sadece Büyükşehir’i değil, tüm ilçe belediye başkanlıklarını kazanmayı hedefliyoruz. Büyükşehir adayımızı erken açıklamamız, bu konuda ne kadar kararlı olduğumuzun bir göstergesidir.Sahaya erken inmek ve Erzurum’da üç hilalli günleri başlatmak istiyoruz. Erzurum’da sahipsizlerin sahibi, çaresizlerin çaresi olmak istiyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir adayının açıklanmasından sonra, MHP’de gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi. Ak Parti ile yarışacak olan MHP’nin, bu yarıştan galip çıkmasının bir yolunun da; ilçe belediye başkan adayları ile belediye meclis üyelerinin, tıpkı Serdar Sevimli gibi, toplumda karşılığı olan isimlerden oluşması halinde mümkün olabileceği belirtildi.

Başta Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ile Horasan, Oltu, Pasinler, Aşkale ile güney ilçelerinden gösterilecek adayların büyükşehir seçimini olumlu ya da olumsuz şekilde etkileyeceği, bunun için de toplumun sesine kulak verilmesi gerektiği ifade edildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ