$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

TABYALARA YÜRÜYÜŞÜN TARİHİ BELİRLENDİ

TABYALARA YÜRÜYÜŞÜN TARİHİ BELİRLENDİ
  • 11.10.2016

01-ayys-2

İKİ yıl önce, dönemin Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak tarafından başlatılan Tabyalara Yürüyüş’ün bu yılki tarihi belirlendi.

Kamuoyunda, “bu yıl yapılacak mı, yapılmayacak mı?” sorularının sıkça sorulduğu şu günlerde erzurumdanhaberler.com, merak edilen sorunun cevabını “yapılacak” diye vermiş ve tartışmalara son noktayı koymuştu.

Erzurum dışında yaşayan vatandaşların, “Tarih belirlense de, uçak biletlerimizi şimdiden alsak” şeklindeki istekleri, bugün Erzurum Valiliği’nde yapılan istişari nitelikteki toplantıda karşılık buldu.

Sivil toplum temsilcilerinin ve bazı bürokratların katıldığı toplantıda, 6 Kasım tarihinin öne çıktığı öğrenildi.

Katılımın fazla olması için, yürüyüşün 6 Kasım’da olması gerektiği üzerinde duran Tabyalar Yürüyüşü Platformu üyelerinden bazıları, “O gün pazar, yani haftasonu tatili. O günde esnafın önemli bölümü de işyerini açmıyor, tatil yapıyor. Gerek işyeri sahipleri ve gerekse o işyerlerinde çalışan insanlar, yürüyüşe sıkıntı duymadan katılabilir” diyerek, tercihlerini 6 Kasım’dan yana kullandı.

Toplantıda, “aksilik olmazsa yürüyüş 6 Kasım’da yapılsın” fikri ağırlıkla benimsendi.

Yürüyüşün huzur ortamı içinde ve fazla katılımla gerçekleşmesini sağlamak amacıyla afişlerin hazırlanması, duyuruların yapılması ve basın-yayın organları ile kamuoyunun dikkatlerinin o güne yoğunlaştırılması gerektiği ifade edildi.

Bir yetkili, “Bu yılki yürüyüş, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle çok daha büyük önem kazandı. Ülkemizin huzur ve güvenliğini bozmak isteyen hainlere inat, 6 Kasım sabahında Erzurum insanı topyekün yola çıkacaktır. Buna inanıyoruz” diyerek, şimdiden vatandaşa mesaj gönderdi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ