$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

TMO’NUN YÜZÜ TÖKÜLDÜ!

TMO’NUN YÜZÜ TÖKÜLDÜ!
  • 28.08.2017

BÖLGE çiftçisinin ürünlerini stoklamak amacıyla yıllar önce yaptırılan Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ait gösterişli devasa bina, yıllardan beri kaderine terkedilmiş olmanın hüznünü yaşıyor.

erzurumdanhaberler.com olarak “Erzurum’un hoş, ama boş binaları” başlığıyla gündeme taşıdığımız ve sahip çıkılmasını istediğimiz binalardan birisi de Şükrüpaşa Mahallesi İstasyon Caddesi’nde bulunuyor.

Yapım tarihini öğrenemediğimiz, müdürlük sitesinde, “şehir mesafesine uzaklık sıfır kilometre” bilgisine sahip, 30 bin ton ürün kapasiteli silo, bölgeden vagonlarla gelecek ürünlerin yüklenmesi kolay olsun diye, demiryolu ağının hemen kenarında inşa edilmiş.

Bölgede tarım üretiminin bitmesi nedeniyle, işlevini kaybeden devasa silo, zaman içinde adeta kaderine terkedilmiş.

Sıvaları, Erzurum beddualarını hatırlatırcasına “yüzü tökülen” silonun, korku filmi çekilebilecek bir garip hale dönüşmesi yetmiyormuş gibi, çevresinde bulunan ve yıkılan eski lojman binalarından geride kalan molozların da temizlenmemesi, gören herkese “bu kadar ilgisizlik de fazla” dedirtiyor.

Erzurum’un çevresinin ilgisizlik ve bakımsızlıktan adeta tel tel dökülüyor oluşu herkesi ciddi anlamda rahatsız ederken, göze çarpan olumsuzluk ve çirkinliklerin ne zaman ve nasıl ortadan kaldırılacağını merak eden vatandaşlar, “Bölge tarımının can damarı niteliğindeki silo acaba bakımı yapılarak, farklı amaçlar için kullanılamaz mı?” diye soruyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ