$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

VATANDAŞ, YÖNETİCİLERDEN İCRAAT İSTİYOR

VATANDAŞ, YÖNETİCİLERDEN İCRAAT İSTİYOR
  • 27.08.2017

DÖNEMİN Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’in özel çaba ve gayretleri ile yaptırılan, hizmete açıldığında binlirce insanın akınına uğrayan İstasyon Mahallesi’ndeki Galeria Ticaret Merkezi Binası’nın, kısa zaman içinde ekonomik ömrünü tamamlaması ve diğer çoğu bina gibi kaderine terkedilmesinin izahı bir türlü yapılamıyor.

İçinde çok sayıda işyerinin bulunduğu Galeria Ticaret Merkezi, törenle hizmete açıldığında yer yerinden oynamış, özellikle büyük bir marketin şube açtığı mağazadan o günlerde koliler dolusu zeytinyağları, adeta sırtlarda taşınmıştı.

İlerleyen zaman içinde cazibesini kaybeden Galeria Ticaret Merkezi, ulusal ve yerel alışveriş merkezlerinin açılmasıyla birlikte tamamen kapandı.

Uzun zamandan beri boş bekletilen, şimdilerde Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkan Mehmet Sekmen’in reklamının yapıldığı panolara fon oluşturan binanın bazı bölümleri, oto galerecilire sitesi olarak kullanılıyor.

VATANDAŞ İCRAAT İSTİYOR

İş bilmeyen, “çok bilmiş” yöneticiler tarafından yaptırılan, ancak ekonomik değeri kısa zaman içinde sıfırı bulan ölü yatırımları, erzurumdanhaberler.com olarak bundan böyle sıklıkla gündeme getireceğiz.

Şehrin değişik noktalarında bulunan ve sayıları hayli fazla olan boş binaların bir an önce ekonomiye kazandırılması için, sadece yerel yönetimlerin değil, Erzurum milletvekillerinin de gayret göstermesi ve Ankara’dan projeler üretmesini isteyen vatandaşlar, “Artık laf değil, icraat görmek istiyoruz” diye konuşuyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ