$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

45 BİN KADINA MİKROKREDİ

45 BİN KADINA MİKROKREDİ
  • 11.06.2021

TÜRKİYE İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Türkiye’de mikrokredinin öncüsü Prof. Dr. Aziz Akgül, mikrofinans programının başlamasının 18. yıl dönümünde bir değerlendirme yaptı, açıklamalarda bulundu, ülke genelinde 45 bin’den fazla kadına mikrokredi desteği sağladıklarını bildirdi.

Nobel Barış Ödülü Sahibi, Mikrokredinin dünyadaki fikir babası ve öncüsü Prof. Dr. Muhammed Yunus ile müşterek olarak 11 Haziran 2003 tarihinde başlattıkları Türkiye Grameen Mikrofinans Programı’nın başlatılmasının yıl dönümünde bir açıklama yapan Prof. Dr. Aziz Akgül, Mikrokrediye destek veren devlet adamlarına, finansal yatırımcılara, kurum ve kuruluşlara, bağışta bulunan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

BELGELERİNİ DAĞITTILAR

Konuyla ilgili olarak bir yazılı açıklama yapan Prof. Dr. Akgül, kamuoyuna şu bilgileri aktardı:

“- İki yıl sonra, 2023 yılında ülkemiz 100. yılını, Türkiye Grameen Mikrofinans Programı ise 20. yılını kutlayacaktır. Şu anda 64 il ve 92 şubede 45 binden fazla mikrogirişimci kadın mikrokredi desteğinden faydalanmaktadır. Hedefimiz 20. yılımızda tüm Türkiye’de mikrokredi desteğini vermektir. Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgının hemen öncesinde 2003 yılından itibaren mikrokredi kullanan 200 bin dar gelirli kadın arasından 7 başarılı mikrogirişimcinin belgeselini izleyicilerle buluşturduk. ‘7 Kibele’ belgeselinde yer alan yoksul mikrogirişimci kadınların her birisi zor hayat şartları altında dimdik ayakta durabilen güçlü kadınlardır. Umut, onlar için yeni bir başlangıçtır. Her biri gelir getirici faaliyette bulunmak ve çocuklarının geleceğini hazırlamak için hayat mücadelesi içerisinde üretmeye devam etmiştir.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ