$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

AYDEMİR: AHISKA TÜRKLERİ’NE YAPILAN ZULMÜ UNUTMAYACAĞIZ

AYDEMİR: AHISKA TÜRKLERİ’NE YAPILAN ZULMÜ UNUTMAYACAĞIZ
  • 16.11.2016
19-bo

AHISKA Türkleri’nin vatanlarından sürgün edilişlerinin 72. yılı münasebetiyle TBMM’de bir konuşma yapan Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Gerek sürgün sırasında ve gerekse sonrasında büyük zulüm gören, maddi ve manevi işkencelere tabu tutulan, buna ragmen direnişlerini kahramanca sürdüren yüreğimizin bir parçası Ahıska Türkleri’ne yapılan zulmü biz de unutmuyoruz, unutmayacağız” dedi.

ASRIN YÜZKARASI BİR OLAYDIR

Erzurum’un Tortum, Oltu, Olur gibi ilçelerinde yaşayan insanlarımızın önemli bölümünün Ahıska Türkleri’nden oluştuğunun altını çizen İbrahim Aydemir, “Yüreğimizin bir parçası, kanımız, canımız Ahıskalı kardeşlerimizin vatanlarından hazin sürgününün 72’nci yıl dönümündeyiz. Asrın yüz karası bu sürgünün muhatabı Ahıska Türkleri, sürgün esnasında ve sonrasında akıl almaz maddi, manevi işkencelere tabi tutulmalarına rağmen, kahramanca dirençleri sayesinde inançlarından en ufak bir taviz vermeyerek milli kimliklerini ve imanlarını muhafaza etmeyi başarmışlardır” dedi.
Ahıska Türklerinin mücadelelerinin çok mübarek olduğuna vurgu yapan Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

TÜM MAZLUM MİLLETLERE ÖRNEK OLMUŞLARDIR

“Bu mücadele, iman ve azmi, kendileri gibi vatanları işgal edilen, sürgüne tabi tutulan tüm mazlum milletleri örnek teşkil eden bir kutlu cihattır. Bu uğurda şehit olanları rahmetle yad ediyorum. Doğu Türkistan başta olmak üzere, komünist rejimlerden, emperyalistlerden zulüm görerek şehit olanlara da Fatihalar gönderiyorum ve bir not düşüyorum. Ak siyaset bütün mazlum milletlere olduğu gibi Ahıskalılara da sonuna kadar sahip çıkacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu noktadaki tavrı, dünya ölçeğinde yeni bir hat oluşturmuş, artık zalimler kadar mazlumlara sahip olanların da sesi çıkar hale gelmiştir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ