$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

BUNUN ADI AVCILIK OLAMAZ

BUNUN ADI AVCILIK OLAMAZ
  • 29.10.2017

ERZURUM‘un doğal güzellikleri ve varlıkları ile bilinen İspir’in Aksu Vadisi’nde, avlanmaları yasak olan dağ keçilerine yönelik katliam tüm hızıyla sürüyor.

Son olarak iki küçük yavrusu bulunan bir dağ keçisinin öldürülmesi, yöre insanının öfkesine yol açtı. Yapılanın av değil katliam olduğunu belirten Aksu Vadisi ve Köyleri Doğal Yaşamı Koruma Derneği Başkanı Hanifi Aksu, tüm ispirliler başta olmak üzere herkesi bu katliamları durdummak için ortak hareket etmeye çağırdı.

DENETİMLER SIKLAŞTIRILSIN

Saçmayla vurularak öldürülen dağ keçisinin iki de yavrusunun bulunduğunu tespit ettiklerini belirten Başkan Aksu, bölgede kaçak avcılara yönelik denetimleri yeterli bulmadıklarını belirtti. Yaptığı açıklamada, “Bu katliama dur demek için, tüm İspirliler’i ortak hareket etmeye çağırıyorum” diyen Aksu, avlak yasağı istedi.

Karadeniz’den özel donanımlı araçları ile gelen kaçak avcıların, avlanması yasak olan dağ keçilerinin yanında, derelerde kırmızı benekli alabalık da bırakmadığını belirten Başkan Aksu, yetkilileri çok daha etkin önlemler almaya ve denetimlerini sıklaştırmaya davet etti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ