$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

BAŞKAN ÜNAL’IN ÖLÜMÜ ÜZÜNTÜ YARATTI

BAŞKAN ÜNAL’IN ÖLÜMÜ ÜZÜNTÜ YARATTI
  • 11.10.2016

01-unal

ERZURUM,’un “ilk” Büyükşehir Belediye başkanı olarak kayıtlara geçen Mehmet Ali Ünal, tedavi gördüğü hastanede, 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Mehmet Ali Ünal, seçilmiş belediye başkanıyken, Erzurum’un statüsünün değişmesi üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı olmuş ve “kurucu büyükşehir belediye başkanı” olarak belediyenin yeni birimlerinin oluşumunda önemli rol oynamıştı.

Erzurum Belediyesi’nde görev yapan Mehmet Ali Ünal, 1984 seçimlerinde DYP adayı olarak, Anavatan Partisi’nden Necati Güllülü’ye karşı aday olmuş, fakat seçilememiş, ancak 1989 yerel seçimlerinde yine Güllülü’ye karşı aday olmuş ve seçimi kazanmıştı.

Eski bir belediyeci olan Ünal, bunun avantajlarından yararlandı ve belediyede yürütülen bütün işlere hakim olması ile, özellikle de imar çalışmalarına ve şehiriçi ulaşım hizmetlerine ağırlık vermesiyle bilindi.

Şehiriçi ulaşımını rahatlatmak amacıyla çok sayıda yeni belediye otobüsü satınaldı.

Mehmet Ali Ünal’ın son hizmet döneminde, Erzurum Belediyesi yeni bir kimlik kazandı ve büyükşehir statüsüne alındı. Ünal, bu sayede Erzurum4un ilk büyükşehir belediye başkanı olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayan M. Ali Ünal, Gürcükapı Camii’nde kılınacak öğle namazı sonrasında defnedilecek.

erzurumdanhaberler.com ailesi olarak Mehmet Ali Ünal başkanımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ