$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

BURALAR ARTIK SUÇLULARIN MEKANI!

BURALAR ARTIK SUÇLULARIN MEKANI!
  • 24.06.2020

“KENTSEL dönüşüm” adı altında başlatılan “yıkım” projelerinden en çok nasibi alan, bir iki cami dışında ayakta kalır binası olmayan Hacı Cuma’da, camı, çerçevesi sökülen ve o haliyle bırakılan viraneler sarhoşların, ayyaşların, fuhuş yapanların mekanı haline geldi.

Yakutiye Belediyesi tarafından önceki yıllarda başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında, Hacı Cuma, Kadana, Veyisefendi ve Mahallebaşı’nda çok sayıda eski ev oldukça düşük, “kelepir” sayılacak bedellerle kamulaştırıldı, mülk sahipleri iyice yokluğa, yoksulluğa terkedilirken, çoğu bina da metruk haliyle öylece bırakıldı.

Üzerinde “Gülahmet Apt.” yazan, bir zamanlar insanlara güvenli, huzurlu, mutlu ve sıcak bir yuva oluşturan, şimdilerde ise camı, çerçevesi sökülmüş binalar “suçlu mekanı” haline geldi.

Yöre sakinlerine “illallah” dedirten fuhuş yapanların, hırsızların, ayyaşların sık sık uğradığı “suç mekanı”na müdahale edilmesi ve bu binanın tez elden ortadan kaldırılması istendi.

Konuyla ilgili olarak erzurumdanhaberler’e içlerini döken ve “Belediyeler ile aramızda iletişim köprüsü kurun. Başkanlar bu rezalet görüntülere son versin, bizi de sıkıntıdan kurtarsın” diyen vatandaşın feryadına kulak verdik ve konuyu gündemimize aldık. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ