$ DOLAR → Alış: 13,60 / Satış: 13,65
€ EURO → Alış: 15,14 / Satış: 15,20

BÜYÜKŞEHRİN KURALSIZLARI!

BÜYÜKŞEHRİN KURALSIZLARI!
  • 12.04.2017

ERZURUM, tıpkı Ankara, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya gibi, büyükşehir statüsüne sahip bir il. Ancak gelin görün ki, Erzurum, aynı kulvarda yürüdüğü o illere nazaran köy görüntüsünde bile değil.

Büyükşehir olmanın tüm kuram ve kurallarının yaşandığı diğer illere oranla Erzurum’da insana “pes” dedirten farklı ve ilkel uygulamaları sıklıkla görmek mümkün.

Erzurum’a yakışmayan çirkinlikte görüntü verenlerin başında da at arabaları ile özellikle çöp kutularından kağıt, metal ve benzeri türde malzeme toplayan hurdacılar geliyor.

Hiç olmadık bir anda, trafiğin yoğun olup-olmadığına bakmaksızın arabalarını yolun ortasında bırakarak çöp kutularını karıştırmaya ve işe yarar malzemeleri toplamaya başlayan hurdacılar, araç sürücülerine inanılmaz sıkıntı yaşatıyor.

Son zamanlarda çoğu, at arabasından motorlu taşıta dönüş yapan hurda toplayıcılarının yaşattığı sıkıntıların önlenmesi adına geçmiş yıllarda Büyükşehir Belediyesi4nin önlem almaya çalıştığını bilen vatandaşlar, “Erzurum’un yolları aynı. Ancak araç sayısı düne göre kat kat fazla ve bu yollar artık ihtiyaca cevap veremez halde. Böylesi sıkıntılı yollarda bir de hurdacıların arabalarını yolun ortasında bırakıp, çöp karıştırmaya gitmeleri, zaten yıpranmış olan sinirlerimizi altüst ediyor. Bu sıkıntılı durumun önüne nasıl geçilir, bilemiyoruz. Belediyenin soruna kalıcı çözüm bulmasını istiyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ