$ DOLAR → Alış: 16,66 / Satış: 16,72
€ EURO → Alış: 17,51 / Satış: 17,58

DEMİRDÖĞEN: YÖNLENDİRME İSTİYORUM

DEMİRDÖĞEN: YÖNLENDİRME İSTİYORUM
  • 22.12.2016

KUZEYDOĞU Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Genel Sekreterliği’ne getirilen Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve ABİGEM Koordinatörü Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Erzurum Medyası ile Palan Otel’de biraraya geldi, stratejilerini anlattı, “Daha iyiye ve güzele ulaşma adına sizlerden yönlendirme bekliyorum” dedi.

Son zamanlarda sıkça yaşanan gel-gitler nedeniyle ciddi güç kaybının yaşandığı KUDAK’ya resmen ataması yapılan Prof. Dr. Osman Demirdöğen, geçmişte yaşanan sorun ve sıkıntıları bir daha yaşamamak için gayret göstereceklerini söyledi. KUDAKA olarak önümüzdeki çağrı döneminde, onaylanacak projelere toplam 6 milyon 500 bin lira destek sağlayacaklarını hatırlatan Demirdöğen, “Bu kaynağın 3 milyon lirasını Erzurum, 2 milyon lirasını Erzincan, bir buçuk milyon lirasını da Bayburt için ayırdık” hatırlatması yaptı.

PROJE NASIL YAZILIR, ÖĞRETECEĞİZ

Erzurum’da proje yazma kabiliyetini mutlaka geliştirmek gerektiğini belirten Osman Demirdöğen, “Geçmişte, ajansa yapılan başvurulardan olumlu sonuçlar alınamayınca, iş dünyamızda doğal olarak, ‘nasıl olsa vermiyorlar’ algısı oluşmuş. Bu algıyı kıracağız. Ajans, çağrıya çıktıktan sonra, işadamlarımıza, esnafımıza üç ay süre tanıyacağız. Bu arada kendilerine kapımızı ardına kadar açacak, proje yazmalarını öğreteceğiz. Vereceğimiz eğitimle, her başvuru sahibi, kendi projesini kendisi yazabilecek seviyeye gelecek. KUDAKA, faaliyetine geçtiği 2010 yılından bugüne 97 milyar lira bu bölgede para dağıtmış. Gerek ajans imkanlarından, gerekse hibe kredi veren diğer kuruluşların imkanından Erzurum insanın yararlanabilmesi için, proje hazırlama ve yazma kabiliyetimizi artırmalıyız” dedi.

KUDAKA ile ilgili yanlış anlamaları ve oluşan algıyı kırmak için, medya mensuplarının desteğine ihtiyaç duyduklarını da kaydeden KUDAKA Genel Sekreteri Demirdöğen, “Biz, çalışmak, üretmek, insanımıza maksimum düzeyde yarar sağlamak istiyoruz. Sizlerden, yapacağınız haber ve yorumlarınızla bizi yönlendirmenizi istiyoruz. Ekonomiye en çok katkıyı hangi sektörler yapar ve Erzurum’u kalkındırır? Bu konuda yapacağınız haberler, bize yön verecektir” diyerek beklentilerini dile getirdi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ