$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

TEK KİŞİLİK MÜCADELE GÜCÜ

TEK KİŞİLİK MÜCADELE GÜCÜ
  • 27.05.2018

HERKES, özellikle de dağcılık sporu ile ilgilenenler, onu “Dağların Oğlu” olarak bilir ve tanır.

İspir’in Yedigöl Köyü’nden olan ve ömrü dağlarda, özellikle de Kaçkarlar’da geçen Bülent Erkan, doğa’nın ve çevre’nin yılmaz savunucuları arasında geliyor.

ÇOK SAYIDA TAKİPÇİSİ VAR

Dağlarda çektiği görüntü ve fotoğrfaları sosyal medyadaki sayfasından paylaşan, dolayısıyla geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Bülent Erkan, edindiği bilgi ve yaşadıklarını, davet edildiği üniversite ve okullarda düzenlenen konferans ve panel türü toplantılarda anlatarak hem Erzurum’un, dolayısıyla da İspir ve Yedigöl Köyü’nün tanıtımını yapıyor ve hem de gençlere çevre bilinci aşlıyor.

KIRMIZI HALI’DA YÜRÜYEN TEK ERZURUMLU DAĞCI

“Dağların Oğlu” kısa film belgeseliyle adından sıkça söz edilen, geçen yılki Antalya Film Festivali’nde yarışan eserler içinde yer alan filmin ana tema’sını oluşturan Bülent Erkan, dağlardan inen ve kırmızı halı’da yürüyen “tek Erzurumlu” olarak da anılıyor.

Son zamanlarda orman köylülerine dağıtılan arı kovanları ile ilgili olarak mücadele başlatan ve yapılan yanlışları hem üst makamlara taşıyan ve hem de sosyal medyadan avazı çıktığı kadarıyla haykırarak vatandaşa duyurmaya çalışan Bülent Erkan, sesinin duyulmasını ve “hizmet” adı altında bilinçli şekilde yanlış yapanlardan hesap sorulmasını istiyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ