$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

MAKOSENLERİ GİYDİ YOLLARA DÜŞTÜ

MAKOSENLERİ GİYDİ YOLLARA DÜŞTÜ
  • 29.10.2020

UZUN yıllar siyasetten ayrı kalan, yaklaşık 18 yıl sonra Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) ile yeniden politika kulvarına dönüş yapan Vahit Bingöl, genel başkanını ağırlamış ve kongrelerini tamamlamış olmanın rahatlığı içinde makosenlerini giydi ve yollara düştü. İlçe gezilerine başlayan ve yönetimden birkaç arkadaşı ile Güney’e doğru yol alan Bingöl, kar esareti başlamadan tüm ilçelerdeki vatandaşlar ile kucaklaşmayı ve hasret gidermeyi hedeflediğini bildirdi.

VAH’LARA ÇOK ŞAŞIRMADI

İlçe gezileri için plan yapan ve yürüyüşe Karayazı’dan başlayan Vahit Bingöl, yeterli hizmeti göremeyen ilçede dert dinledi. Arkadaşları ile beraber işyerlerine uğrayan, kahveleri dolaşan, korona tehlikesini de göz önünde tutarak temkinli davranmaya gayret eden Bingöl, dokunduğu insanlardan yükselen “vah”lar karşısında çok da şaşırmadı.

ARADIKLARINI DEVA’DA BULACAKLAR

Erzurum’un en az hizmet gören, geri kalmışlıktan en çok payı alan Güney ilçelerinin durumunu iyi bildiğini, bu nedenle vatandaşın yakınmalarına şaşırmadığını belirten Başkan Bingöl, “Bu ilçelerimiz ve insanlarımız aradıklarını DEVA’da bulacak. Vatandaş bu gerçeği görüyor, biliyor ve o bilinçten hareketle bize kucağını açıyor. Hizmet adına yılların ihmaline uğramış, yetmemiş terör belasıyla boğuşmuş Hınıs, Karaçoban ve Karayazı başta olmak üzere, Erzurum’un tüm ilçeleri aradığı deva’yı, hizmeti bizde, yani DEVA Partisi iktidarında bulacak” açıklaması yaptı.

VATANDAŞIN GÖZÜNDEKİ IŞIĞI GÖRÜYORUM

DEVA Genel Başkan’ı Ali Babacan isminin vatandaş tarafından ilgiyle karşılandığını, sokakta karşılık bulduğunu bildiren Bingöl, muhtemel bir seçimde kamuoyu yoklaması yapan araştırma şirketlerini çok ciddi anlamda mahçup edip, utandıracaklarını öne sürdü. O mahcubiyeti tattıracakları günün sabırsızlıkla gelmesini beklediklerini  vurgulayan Bingöl, yıllarca siyasetle haşır neşir olmuş birisi olarak o ışığı vatandaşın gözünde, tutumunda, samimi yaklaşımında gördüğünü belirtti, “Hiç kimse bizi küçümsemesin, bize küçük gözle bakmasın. DEVA geliyor, DEVA vatandaşın dertlerine deva olmaya geliyor” diye konuştu.

Karayazı ve Karaçoban’da ilçe gezisi yapan, vatandaşla görüşen, sıkıntılarına kulak veren Başkan Bingöl, Hınıs’ta da parti teşkilatını ziyaret etti, yönetimde görev partilileriyle tanıştı. erzhaber 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ