$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

ERZURUM DT’DE YILMAZ DÖNEM

ERZURUM DT’DE YILMAZ DÖNEM
  • 05.12.2021

ÖNCEKİ Müdür Emrah Keskin’in tayininin Adana DT’ye çıkmasıyla boşalan Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’ne Aşkale doğumlu Sezai Yılmaz atandı. Çiçeği burnunda müdüre, çiçeği burnunda ERSANDER yönetimi “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu, başarı diledi, “Erzurum ismini başka illerde gönül rahatlığı ile yankılandıracak DT ekibinin her zaman için yanındayız” mesajı verdiler.

Aslen Aşkale’li olan, TRT İstanbul Radyosu sanatçılarından Yavuz Değirmenci ile akraba olduklarını belirten Sezai Yılmaz (50), amacının Erzurum’un kültür ve sanatına elinden geldiğince katkı yapmak, tiyatroyu geniş alanlara yaymak, salonlara da her kesimden tiyatrosever insanı çekmek olduğunu söyledi.

Yaklaşık 16 yıl önce stajyer sanatçı olarak başladığı Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük makamına kadar yükselen Sezai Yılmaz, bu performansıyla gençlere örnek oldu.

Kendisine “hayırlı olsun” ziyaretine gelen ERSANDER Başkanı Ümit Gergit ve yönetimine, gösterdikleri incelikten dolayı teşekkür eden Müdür Yılmaz, Erzurum DT’nin “ve perde” dediği salonu küçük dokunuşlarla hem teknik ve hem de idari anlamda çok daha işler hale getirmeyi düşündüğünü söyledi, oyunlarını kapalı gişe oynadıklarını, bundan da büyük mutluluk duyduklarını hatırlattı, “Erzurum DT’nin perdeleri hiç kapanmayacak” diye konuştu.

Başkan Ümit Gergit de, ERSANDER olarak Erzurum Devlet Tiyatrosu ile yakın diyalog içinde olmak istediklerini belirtti, Sezai Yılmaz’a yönetim kurulu adına başarı diledi.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ