$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

ERZURUMLU KALİ, ANKARA BELEDİYESİ’Nİ BÜYÜK BİR YÜKTEN KURTARDI

ERZURUMLU KALİ, ANKARA BELEDİYESİ’Nİ BÜYÜK BİR YÜKTEN KURTARDI
  • 31.03.2020

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü’nde görev yaparken, Mustafa Tuna döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne transfer olan ve ASKİ Su Arıtma Dairesi Başkanlığı’na getirilen, seçim sonrası Mansur Yavaş’ın görevde tuttuğu ender yöneticilerden birisi olan Nuri Kali, bugünlerde en çok ihtiyaç duyulan ve tonlarca tüketilen dezenfektan malzemesinin litresini 83 kuruşa mal etmeyi başardı.

Koronavirüs belasının dünyanın başına musallat olmasından sonra, kolları sıvayan ve Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne ait Pursaklar ile İvedik Arıtma Tesisleri’nde; Çankırı tuzu kullanarak dezenfektan üreten Nuri Kalı, belediyeyi milyonlarca liralık yükün altına girmekten kurtardı.

Piyasada bir litresi ortalama 30 liradan satılan dezenfektan ürününü, neredeyse 40 kat daha ucuza mal ederek önemli bir başarıya imza atan Nuri Kali, ilk etapta 8 ton üretim yaptıklarını belirtti. İhtiyaca göre, günde 140 tona kadar dezenfektan üretebilecek bir altyapıya sahip olduklarını kaydeden Kali, “Ürettiğimiz ve litresini 83 kuruşa mal ettiğimiz malzemeyi başta belediye otobüslerimiz olmak üzere, cami ve okullar ile kamu kuruluşlarının dezenfekte edilmesinde kullandık, kullanmaya da devam ediyoruz” dedi. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. AliAsman dedi ki:

    Gurur duyuyoruz…

  2. Mert dedi ki:

    Başarılı ve dürüst

YORUM YAZ