$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

ETSO: ŞEHRİN TANITIMI MUTLAKA YAPILMALI!

ETSO: ŞEHRİN TANITIMI MUTLAKA YAPILMALI!
  • 01.02.2017

AVRUPA Gençler Olimpik Kış Oyunları’nın (EYOF) başlamasına sayılı günler kalmasına rağmen, ortada “tanıtım” adına kayda değer bir çalışmanın olmaması, “Bu oyunları Türkiye neden yapıyor, Erzurum neden sorumluluk alıyor?” sorularını akla getirirken, konuyla ilgili gerekli uyarıların ve yapılması gereken işlerin Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası tarafından rapor halinde gerekli yerlere ulaştırıldığı belirtildi.

EYOF’un fırsat bilinenerek, Erzurum’un tanıtılması gerektiği konusu üzerinde duran ETSO’nun, “Erzurum İl Profili ve Yakın Projeksiyonu” başlığı altında oluşturduğu geniş kapsamlı raporunun turizm ve tanıtım ile ilgili bölümünde, şu görüşlere yer verildi:

TANITIM İVEDİLİKLE YAPILMALI

“- 2017 EYOF Avrupa Gençlik Kış Oyunları şehrimizde yapılacaktır. Yaklaşan uluslararası etkinlik için, altyapı çalışmalarının hızlandırılarak, İVEDİLİKLE şehrin tanıtımı için değerlendirilmesi gerekiyor.

Özellikle turizmde markalaşmayı hedefleyen bir şehir olarak; şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlere iyi misafirperverlik yapılması, turizm merkezlerine yönelik ulaşım imkanlarının çeşitlendirilmesi ve taksi ücretlerinin takip edilmesi, hizmet sektöründe çalışan kişilerin ticari etik kurallar çerçevesinde bilinçlendirilmesi, Erzurum’un tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.”

KİMSENİN “TANITIM” DİYE BİR KAYGISI YOK

EYOF fırsatının kaçtığını, Erzurum’a gelecek yüzlerce Avrupalı’nın şehrin tarihi ve kültürel değerlerinin farkına varmadan geri döneceğini belirten uzmanlar, “Yetkililer, Erzurum böylesi bir etkiniliği neden yapıyor sorusuna lütfen cevap versin. Amaç sadece Palandöken’i göstermekse sorun yok. Ama biz Erzurum’un kompla tanıtımından bahsediyoruz. Kent ekonomisinin gelişmesi ve kalkınması için mevcut varlığın tümüyle tanıtımı gerekiyor. Gelin görün ki, bu konuda adım atması ve kafa yorması gerekenlerin tanıtım umurlarına değil” diyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ