$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

GÖSTERİŞLİ ÇEŞMEYE MUSLUK DAYANMIYOR

GÖSTERİŞLİ ÇEŞMEYE MUSLUK DAYANMIYOR
  • 01.02.2019

DÖNEMİN Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ile Erzurum Milletvekilleri ve protokol mensuplarının katılımı ile yaklaşık iki buçuk yıl önce açılışı yapılan, açıldığı günlerde de sosyal medyada çok büyük ses getiren Lalapaşa Çeşmesi’ne musluk dayanmaz oldu.

Halkın hizmetine sunulduğu günlerde, gösterişli sarı pirinç muslukları ile çevreye farklı bir hava katan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da suyunu kana kana içtiği çeşmenin bugünkü halini görenlerin içi burkuluyor. Hırsız ya da hırsızların söküp götürdüğü pirinç muslukların yerine, ilerleyen zaman içinde ucuz, krom musluk takmak zorunda kalan yetkililer, buna rağmen ayıbın önüne geçemediler.

Vatandaş yoğunluğunun yaşandığı Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan, görüntüsüyle de çevresine farklı bir hava katan çeşmenin musluklarının sık sık çalınmasının yüz kızartıcı bir suçun çok ötesinde olduğunu belirten vatandaşlar, “İnsanlar su içsin, ihtiyaçlarını gidersin ve dua etsin düşüncesiyle çeşme yapan, yaptıran bir ecdadın torunları, şimdi hayır amaçlı o çeşmelerin musluklarını çalıyor, ellerine ne geçiyorsa götürüyor. Bu olaylar, toplum olarak nereden nereye yuvarlandığımızın bir göstergesi. Annelerin, babaların çocuklarını uyarması, onları terbiye etmesi, helal ve haramı öğretmesi gerek. Bu değerlerden yoksun büyüyen çocuklardan her türlü yanlışı ve kötülüğü beklemek mümkün” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ