$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

“HERKES YERİNİ İYİ BELLESİN” UYARISI!

“HERKES YERİNİ İYİ BELLESİN” UYARISI!
  • 09.11.2016

53-cnn

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından, başta kış turizmi olmak üzere, Palandöken’i ve Konaklı’yı konuşmak amacıyla düzenlenen toplantıda, sınırlar “keskin” çizildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, 9 Kasım tarihi itibarı ile Palandöken’in saınırlarını kalın çizgilerle çizdi, sözü “herkes yerini iyi bellesin” demeye getirdi.

Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan servis edilen habere göre, “turzm zirvesi” başlığıyla tanımlanan toplantıya Vali Yardımcısı Ayhan Terzi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç ve Selami Keskin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz ile otellerin genel müdürleri ve diğer yetkililerin iştirak ettiği belirtildi.

Genel Sekreket Yardımcısı Selami Sekmen’in, esip, gürlediği toplantıya katılan başta Sway Otel’in sahibi Can Dikmen olmak üzere, diğer otellerin yöneticilerinden ve ne söylediklerinden, ne gibi taleplerde bulunduklarından “tek satır”a rastlanmayan haberde, Selami Sekmen ne demiş?

Noktasına, virgülüne dokunmadığımız işte o konuşma:

“Bugün itibariyle dağda sezon hazırlıklarının son günlerine yaklaştık. 9 Kasım itibariyle Büyükşehir Belediyesi olarak dağdaki pozisyonumuz şu şekildedir: İşletme geçmişinde Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri 2013 yılına kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlıydı. 04.01.2013 tarihinde alınan ÖYK kararıyla Özelleştirme İdaresi’ne bağlandı. 04.01.2016 yani tam üç yıl sonra da bir anonim şirket kurularak Özelleştirme İdaresi’nde olan Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri’nin yönetimi şirket bünyesine devroldu. 4 Temmuz 2016’da da söz konusu şirket Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne Bakanlar Kurulu kararıyla devredildi.”

Sorumluluk ve idare konusunda sürekli bilgilendirmenin yapıldığını anımsatan Keskin, şunları kaydetti:

“Bazı eksik bilgiler oluyor. ‘Hangi birim Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda?’ diye soranlar oluyor. Palandöken ve Konaklı’daki özel işletmelerin mülkiyetleri ve liftleri, pistleri hariç bütün tesisler ve işletmeler Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketinde ve onun sorumluluğunda yürütülüyor. Atlama Kuleleri biz de değil. Atlama Kuleleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda, yanındaki otel hakeza… Kandilli’deki kayaklı koşu ve oradaki tesisler bizde değil. Curling salonu ve diğer salonlar da bizde değil. Büyükşehir Belediyesi sadece Palandöken ve Konaklı’daki ‘Alp Disiplini’ diyebileceğimiz çalışmanın alanlarına sahip şuanda…”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ