$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

KAR YOLLARI KESTİ, ULAŞIM FELÇ!

KAR YOLLARI KESTİ, ULAŞIM FELÇ!
  • 14.12.2016

SİBİRYA’dan sarkan soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’nde, dün akşamdan itibaren başlayan kar yağışı hayatı felç etti. Kalınlığı şehir merkezinde yer yer yarım metreyi bulan kar nedeniyle şehiriçinde ulaşım felç oldu. İl ve orta dereceli okulların tatil olduğu Erzurum’da ,yüzlerce köy yolu ulaşıma kapandı. Türk Hava Yolları’nın (THY) tarifeli uçak seferleri de iptal oldu.

Kar yağışının devam ettiği Erzurum’da, hem şehiriçi ve hem de şenhirlerarası yollarda ciddi aksamalar yaşandı. Erzurum-Bingöl, Erzurum-Artvin, Erzurum-Ağrı yollarında ulaşım çoğu noktada tek şeritten sağlanırken, çoğu ilçe ve köy yollarında ulaşım tamamen durdu. Yüksek kesimlerde kalınlığı bir metreyi aşan kar, kayakseverlerin yüzünü güldürürken, okulları tatil edilen çocuklara da sevinç yaşattı.

THY’nin tarifeli uçuşlarını da aksatan şiddetli kar yağışının durmasından sonra karla mücadeleye başlanacak. Uzun zamandan beri böylesine yoğun yağış almayan Erzurum’da karla mücadele ekiplerini yoğun bir mesainin beklediğini belirten vatandaşlar, “Kar yağışının, tam da Büyükşehir Belediyesi araç filosuna yeni iş makinelerinin katıldığı bir güne denk gelmesi ilginç. Bakalım mücadele nasıl olacak, ne kadar zamanda yollar ulaşıma açılacak?” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ