$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

MHP LİDERİ, BELİRSİZLİKLERİ GİDERDİ

MHP LİDERİ, BELİRSİZLİKLERİ GİDERDİ
  • 24.11.2018

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın yeniden görüşülmeye başlanmasıyla birlikte akıllara takılan sorulara, Antalya’da açıklık getirdi. Bahçeli’nin Ankara, İstanbul ve İzmir dışında kalan tüm yerlerde aday göstereceklerini, adaylığı açıklanan arkadaşlarının da çalışmalarını sürdürdüğünü belirtmesi, Erzurum’da birkaç gün öncesinde ortaya çıkan belirsizliği de gidermiş oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarına dair açıklamalardan sonra, harekete geçen MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş ile MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr.. Kamil Aydın, büyükşehir belediyesi adaylığı konusunda, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Sevimli’yi ikna etmeyi başarmışlardı.

SEVİMLİ HEYECAN KASIRGASI OLUŞTURDU

Serdar Sevimli’nin isminin MHP üst yönetimi tarafından, “İşte Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız” denilerek açıklanması, şehir genelinde büyük bir heyecan dalgası oluşturmuş, özellikle sosyal medyada yapılan değerlendirmeler, partili-partisiz herkesin Serdar Sevimli ismi üzerinde ittifak yapacağı gerçeğini de ortaya koymuştu.

Ancak, sonraki günlerde Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında yeniden başlayan ittifak görüşmeleri, Erzurum’da bir “belirsizlik ortamı” oluşturmuş, “acaba” denilerek, kafalarda oluşmaya başlayan sorulara cevap aranmıştı.

AÇIKLAMA, HERKESİ RAHATLATTI

Kafalarda oluşan soru işaretleri, MHP Lideri’nin Antalya’da yaptığı açıklamayla birlikte giderilmiş oldu. Bahçeli’nin, Antalya’da yaptığı değerlendirmede, İstanbul, Ankara ve İzmir dışında kalan tüm il ve ilçelerde aday göstereceklerini belirtmesi, Serdar Sevimli’ye gönül vermiş, umut bağlamış herkese rahat bir nefes aldırdı.

Yerel seçimlerin hakemliğini Erzurum’da halkın yapacak olmasının belirlenmesiyle birlikte gözler, Sevimli’nin Ak Partili rakibini aramaya başladı. İsmi sosyal medyada “kesin aday” olarak gösterilen Mehmet Sekmen’in, aday olarak ilan edilip-edilmeyeceği de merak edilen bir başka konu olarak, kamuoyundaki sıcaklığını koruyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ