$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

MİLLETVEKİLİ ORHAN DELİGÖZ’DEN GENÇLERE…

MİLLETVEKİLİ ORHAN DELİGÖZ’DEN GENÇLERE…
  • 18.03.2017

AŞIK Sümmanibaba’nın memleketi olarak bilinen Narman’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü nedeniyle düzenlenen kurtuluş bayramı töreninde konuşan Ak Parti Milletvekili Orhan Deligöz, şiir okuyan öğrencilere döndü ve “Bir zamanlar ben de tıpkı sizler gibi, bu meydanda şiir okuyordum, şimdi milletvekiliyim. Sizler de okur, çalışırsanız çok önemli yerlere gelirsiniz” dedi.

İlçe meydanında düzenlenen kurtuluş bayramı törenlerine İlçe Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Cem Çil, Ardahan Üniversitesi’nin Narmanlı Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, DAP Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir ile davetliler katıldı. Törende konuşan Narman Belediye Başkanı Ahmet Yücel İşleyen, Ermeni zulmüne değindi ve gençlerin bayramını kutladı.

Aslen Narmanlı olan Ak Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, şiir okuyan gençlerin kendisini çok duygulandırdığını ve yılların ötesine götürdüğünü belirtti. “Bu meydanda sizler gibi ben de çok şiir okumuşumdur” hatırlatması yapan Deligöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“-Dünün öğrencisi olan ben, bugün aynı meydanda, aynı kürsüden milletvekili olarak sizlere sesleniyorum. Sizler de çalışır, çok çalışırsanız, istediğiniz yerlere gelir, milletvekili değil, belki bakan, başbakan olursunuz. Narman, bölgemizin en sakin ve huzurlu ilçesi. Bu ilçeyi el ele vererek hep birlikte kalkındıracağımıza inanıyorum. Üzerinde çalıştığımız projeler var. Peribacaları ile ilgili düşüncelerimiz var. Bunları teker teker gerçekleştireceğimize inanıyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bar Ekibi ile Mehteran Takımı sahne aldı ve gösterileri ile vatandaşlara hoş anlar yaşattı. programın sonunda okullararası şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere hediyeler verildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ