$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

MİLLİ SEFERBERLİK HAREKATI BAŞLATILDI

MİLLİ SEFERBERLİK HAREKATI BAŞLATILDI
  • 26.02.2017

CUMHURBAŞKANI R. Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı’ Erzurum’da start aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Milli Seferberlik Çağrısı’nın ardından harekete geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, içerisinde iş verenler için önemli destekler içeren ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programını’ başlattı. 2016 yılına oranla daha fazla istihdam hedefiyle başlanılan bu program çerçevesinde 81 ilde toplantılar düzenleniyor.

Erzurum’da da proje kapsamında ilk toplantı Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıya; Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nizamettin Durmuş, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Recep Demir, KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Veysel Vural, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rasim Fırat, Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu ve ilgili kurum temsilcileri katıldı. Vali Azizoğlu, amacın istihdamın artırılarak işsizliğin azaltılması olduğunu belirtti.

VERGİ VE SGK PRİMLERİ DEVLETTEN

Öncelikli hedeflerinin işverenlerle çalışanları biraraya getirip, bilgilendirmek olduğunu ifade eden Vali Azizoğlu, şöyle devam etti:

“Program büyük bir istihdam teşvikini içeriyor. İlimizde de istihdamda milli seferberlik için gereken her türlü destek ve çalışma tüm sahalarda devam ediyor. Arkadaşlarımız, işverenlerimiz ve halkımızla biraraya gelerek teşvik programımızı daha iyi anlatabilmek adına görüşmeler yapıyor. Ben de buradan özellikle şunu belirtmek istiyorum. İşverenlere projede verilmiş önemli destekler var. Bu teşvik programı ile işverenlerimize şunu diyoruz; 2017 yılında çalıştırmaya başladığınız her işçinin, maaşı dışındaki vergi ve primleri siz değil, bu yıl süresince devlet karşılıyor. Bu da önemli bir destektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ