$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

MUHTAÇ DURUMDAKİ ÖĞRENCİLERİN TESPİTİNİ İSTEDİ

MUHTAÇ DURUMDAKİ ÖĞRENCİLERİN TESPİTİNİ İSTEDİ
  • 05.12.2016

50-snf

KAZIM Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulunan Vali Seyfettin Azizoğlu, dar gelirli ailelerin çocuklarının tespit edilmesini istedi, “Muhtaç durumdaki öğrencileri belirleyin. Aç ve açıkta kalan bir öğrenci olursa, vebali benden sorulur” diyerek, hassasiyetini dile getirdi.

Beraberinde Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Gazioğlu olduğu halde Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne giden Vali Seyfettin Azizoğlu, Okul Müdürü Öztürk Bastem ve öğretmenler tarafından karşılandı. Azizoğlu, önce sınıflara girdi ve öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere gelecekle ilgili planlarını soran Vali Azizoğlu, kendilerine de bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

EKSİKLİKLER GİDERİLECEK

Daha sonra, öğretmenlerle biraraya gelerek sohbet eden Vali Azizoğlu, okuldaki eksikliklerin hızlı bir şekilde giderileceğini ve okul kütüphanesindeki kitapların yenilenmesi gerektiğini söyledi. Okulun boya işlerinin acilen bitirilmesi için yetkililere talimat veren Vali Azizoğlu, okuldaki dar gelirli öğrencilerin tespit edilmesini deistedi. Muhtaç durumdaki öğrencilerin belirlenmesi talimatı veren Azizoğlu, “Şayet aç ve açıkta kalan bir öğrenci olursa, onun vebali benden sorulur. Böyle bir vebalin altında kalmak istemem” diye konuştu.

Vali Azizoğlu’nun okul ziyareti,, öğretmenler ve öğrencilerle toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ