$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

MÜJDE GİBİ!

MÜJDE GİBİ!
  • 30.09.2019

SON günlerde Erzurum-Aşkale yol güzergahının kırsal alanında belli aralıklarla çalışan ve sondaj yapan iş makinelerini gören ve akıllarından çeşitli sorular geçirenlere “müjde gibi” cevap, teknik ekipten geldi: “Hızlı tren için, zemin etüdü çalışması yapıyoruz!”

Hızlı tren konusunda yapılan çalışmalar ve verilen hizmetleri uzaktan izleyen ve heveslenen vatandaşı umutlandıracak görüntüler, Aşkale kırsalında ortaya çıktı. Erzurum – Aşkale arasında, çok sayıda iş makinesinin sondaj çalışması yaptığını gören vatandaşların akıllarına takılan “ne iş yapıyorlar?” sorusuna, ecrzurumdanhaberler.com olarak cevap bulalım istedik.

Karayolundan çok daha uzak alanda çalışma yapan ekiplere, ne iş yaptıklarını sorduk, “Hızlı tren buradan geçecek. Dolayısıyla tüneller yapılacak. Tüneller için zemin etüd çalışması yapıyoruz” cevabı aldık.

Bir önceki dönemin Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum’a hızlı trenin 2023 yılına kadar geleceğini açıklamış, bu açıklama trenin çok daha önce Erzurum’a gelmesini bekleyen vatandaşlar üzerinde soğuk duş etkisi yaşatmıştı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ