$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

TAM BİZE GÖRE BİR UYGULAMA!

TAM BİZE GÖRE BİR UYGULAMA!
  • 17.07.2017

KAYITLARDAN bilerek ve istenerek, “bilinçli” şekilde silinen Erzurum’un eski mahallelerinden Sultan Melik’de bulunan ve bir süre önce restore edilen eski evin üzerine, “sanki içeride devlet sırları saklanıyormuş” gibi, “girmek yasaktır” tabelası asılması, akılları karıştırdı.

Yakutiye Belediyesi tarafından belli aralıklarla ciddi paralar harcanarak “iki defa” restore edilen, Sultan Melik Mahallesi’ndeki Samih Bey Konağı’nın üzerinde, “girmek yasaktır” tabelası görenler, şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Belediyeler tarafından sürdürülen “kentsel dönüşüm” projesine kurban edilen eski Erzurum evlerinden geriye kalan üç beş numuneden birisi olan Samih Bey Konağı, geçtiğimiz yıl restorasyona tabi tutulmuş, boş tutulan konağın cam ve çerçeveleri kırılınca, binada yeniden çalışma başlatılmış, bu arada arka kısma ilave de yapılmıştı.

Bir süre üzerine “kiralıktır” ilanı asılan, ancak taliplisi çıkmayan binanın hangi amaçla kullanılacağı ve neden böyle bir uyarı ilanının asılmasına ihtiyaç duyulduğu öğrenilemedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ