$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

BAŞKAN UYKUSUZ UYKULARI KAÇIRTTI

SİYASETE GİRDİĞİ 1999 SEÇİMLERİNDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLEREK MHP’YE BİR İLK YAŞATAN, GÖREV YAPTIĞI ZAMAN İÇİNDE DE ERZURUM’A KALICI ESERLER KAZANDIRAN MAHMUT UYKUSUZ’UN ÖLÜM HABERİ HERKESİ SARSTI.

BAŞKAN UYKUSUZ UYKULARI KAÇIRTTI
  • 22.07.2022

BİR süre önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve enfeksiyon teşhisi konularak tedavisine başlanılan Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin önceki başkanlarından Mahmut Uykusuz, hayata veda etti. Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) “İlk Büyükşehir Belediye Başkanı ” ünvanını alan, görev yaptığı yıllar içinde Erzurum’a kalıcı eserler kazandıran Mahmut Uykusuz’un ölüm haberi herkesi fazlasıyla üzdü.

Erzurum’un Yoncalık Mahallesi’nde 1955 yılında dünyaya gelen, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Köy Hizmetleri’nde göreve başlayan 3 çocuk babası Mahmut Uykusuz, 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP’den Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Partisinin “ilk büyükşehir belediye başkanı” olarak MHP kayıtlarına geçen Mahmut Uykusuz, görevini tamamladığı 2004 yılına kadar Erzurum’a önemli hizmetler yaptı.

Özellikle kış aylarında ortaya çıkan hava kirliliği ile mücadelede etkin önlemler alan, bu çerçevede doğalgazı halkın kullanımına sunan, Çat Barajı’ndan içme suyu getiren, şehrin önemli bir sorununu ortadan kaldıran, bu süreçte çelik boru fabrikası kuran, Cumhuriyet Caddesi’ne Filgeçti Köprüsü ve Altgeçidi yaptırarak kentin trafik keşmekeşliğine farklı bir yöntemle çözüm sağlayan, uzun yıllardan beri biriken ve ödenemeyecek boyutlara ulaşan Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK/SGK) borçlarına karşılık olarak eski belediye binasını vererek kurumunu kamburdan kurtaran Mahmut Uykusuz, geçtiğimiz seçimlerde bu defa da İYİ Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterildi, ama kazanamadı.

Birkaç ay önce rahatsızlanan ve hastanede “enfeksiyon” teşhisiyle tedavi altına alınan Mahmut Uykusuz’un ölüm haberi sosyal medyayı salladı. Yüzlerce insanın üzüntüsünü dile getirdiği ve başsağlığı dilediği Mahmut Uykusuz’un cenazesinin bugün cuma namazınının ardından Narmanlı Camii’nden kaldırılacağı öğrenildi. erzhaber

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ