$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

BOŞUNA ARAMAYIN, GİDİN ONA SORUN

BOŞUNA ARAMAYIN, GİDİN ONA SORUN
  • 03.09.2017

ERZURUM’da “eski kitap” dendi mi, ilk akla gelen isimlerden olan Nizamettin Korucu (52), Muratpaşa Mahallesi’ndeki yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Hafızasında en az üç bin kitap ve yazarı kayıtlı bulunan Korucu, şimdilerde bir de edebi bir dergi çıkartmaya hazırlanıyor.

Muratpaşa Mahallesi Saraybosna Caddesi Fındık sokak’taki yeni yerinde kitapseverlere hizmet vermeye başlayan Nizamettin Korucu’yu, ilk gününde dostları yalnız bırakmadı.

Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şube Başkanı M. Hanifi İspirli ve yardımcısı Yusuf Kotan’ın yanısıra, kaleme aldığı kitaplarının sayısını unutan Tarihçi-Yazar Muzaffer Taşyürek ile tıp doktoru olmasına rağmen, şiire ve Erzurum kültürüne merağı ile tanınan Doç. Dr. Ali Kurt’un dışında Korucu’nun yakın dostlarının katıldığı açılışta, genellikle şiir, kitap ve Erzurum konuşuldu.

Kitap işiyle 1995 yılından beri uğraştığını belirten ve bugünlerde isim arayışı içinde olduğu bir dergi çıkartmaya hazırlanan Nizamettin Korucu, hafızasında en az üç bin kitap ve yazarının kayıtlı olduğunu belirtti.

Ders kitaplarından tarihi kitaplara, şiir kitaplarından edebi eserlere varıncaya kadar çok farklı tür ve içerikte yığınla kitabın adını ve yazarını hafızasına sığdırmayı başaran Nizamettin Korucu’ya biz de erzurumdanhaberler.com olarak başarılar diliyoruz. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ