$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

YENİŞEHİR DEĞİL, SANKİ TENEKEKENT

YENİŞEHİR DEĞİL, SANKİ TENEKEKENT
  • 30.11.2019

ERZURUM‘un “en yeni” yerleşim yerlerinden biri. Mazisi en çok 30 yıl ya var, ya yok.

Adı gibi yeni bir şehir olmasına rağmen, kısa zaman içinde eskiyen, köhneleşen, görüntüsü kirlenen ve çekim gücünü kaybeden Yenişehir’e, Belediye Başkanı Muhammet Sunar neşter atmaya hazırlanıyor.

Yukarıdan bakıldığında “tenekekent” görüntüsü veren Yenişehir ile ilgili bir projeyi, semt sakinleri, iş dünyası ve esnaf ile “ortak aklı kullanarak” birlikte hazırlayan, Erzurum ziyaretinde Çevre Bakanı Murat Kurum’dan da projeye destek alan Başkan Sunar, Ankara’da TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile biraraya geldi.

PROJEYE ONAY ALDI

Kendisinin Yenişehir Belediye Başkanı seçildiği tarihlerde, Ömer Bulut’un da TOKİ’nin başına asaleten atanmış olmasını fırsat bilen Başkan Sunar, yaptığı görüşmede “Yenişehir 1 ve 2’nci Marketler Projesi”ne onay aldı.

Seçim çalışmaları sırasında altını önemle çizdiği vaadlerinin başında gelen marketler projesinin onay almış olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaşan Başkan Sunar, sadece Yenişehir sakinlerini deği, Erzurum halkını da yakından ilgilendiren projeyle ilgili olarak şu bilgileri aktardı:

HAYALLER GERÇEK OLUYOR

“Uzun yıllardan beri Yenişehir’de ikamet ediyorum. Birinci ve ikinci marketler bölgesinin, hem Yenişehir ve hem de Erzurum ekonomisi açısından ne kadar önemli bir yer olduğunu biliyor, görüyor, düşünce bazında fikirler geliştiriyor, hayaller kuruyordum. Allah nasip etti, bu göreve geldik. Seçim çalışmalarımız sırasında, aklımızdan geçen projeyi halkımıza ‘önemli vaadlerimizden birisi’ olarak anlattık, destek istedik. Büyük bir iş. Bir anda olabilecek bir projeden bahsetmiyoruz. İstişare ettik. Hem esnafımızla hem vatandaşlarımız hem de belediyemiz elemanlarıyla değerlendirmeler yaptık, ortak aklı harekete geçirdik. Ortaya somut birşeyler çıkınca da, Ankara’ya giderek TOKİ Başkanımız Ömer Bulut bey ile görüştük, onay aldık. Çok önem verdiğimiz Bir ve İkinci. Marketler Dönüşüm Projesi’ni başlatıyoruz. Bunun müjdesini verebilirim. Proje tamamlandığında Yenişehir’in çehresi değişecek. Göze çarpan ne kadar olumsuz görüntü ve kirlilik varsa ortadan kalkacak. ilçemize ve Erzurum’a hayırlı olsun.” erzhaber 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ