$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

AKIL SIR ERMEYEN SKANDAL İŞLER

AKIL SIR ERMEYEN SKANDAL İŞLER
  • 29.07.2021

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından başlatılan çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışmalarında yaşanan savurganlık ve dikkatsizlikler, görenleri hem şaşırtıyor ve hem de akıllara “Bu bir ihmal mi, iş bilmezlik mi, yoksa Mehmet Sekmen’i ve Erzurum’u sabote etmek mi?” sorularını getiriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesinde şehrin çeşitli noktalarındaki park, bahçe ve refüjlere dikilen ağaçların, ekilen çiçeklerin, zamandan kazanmak amacıyla çuval dolusu paralar harcanarak alınan hazır çimlerin kısa süre içinde susuzluktan dolayı kuruması, hemen herkese, “bu işte bir gariplik, bir anormallik var” dedirtiyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Erzurum Kalesi’nin çevresinde başlatılan düzenleme çalışmaları ağır aksak ilerlerken, “yeni” yapılan çoğu iş olduğu gibi tamamlanmadan, yüzüstü bırakılırken, metrekaresine avuç dolusu paralar ödenerek satın alınan rulo çimler ve her biri oldukça pahalı olduğu söylenen ağaçlar susuzluktan ya kurudu, ya kurumaya terk edildi..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum ziyareti öncesinde başlatılan, ziyaret sonrası durdurulan, kimsenin neden durdurulduğunu anlayamadığı, bir anlam veremediği çalışmalar çerçevesinde alel acele yerlere serilen hazır rulo çimlerin susuzluktan kuruyan ve yeşilden sarıya dönen darmadağınık hali, işin içinde “kötü niyet” olduğu iddialarını güçlendiriyor.

Parke taş döşenirken öylece bırakılan, malzemelerin gelişigüzel savrulduğu, dikilen ağaçların kurumaya başladığı, zemine serilen hazır rulo çimlerin ya parçalandığı ya da kuruduğunu gören, bunu da aklıselim, vicdanlı hiç kimsenin yapmayacağına kanaat getiren vatandaşlar, “Acaba Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, dolayısıyla da Erzurum, ekibi tarafından sabote mi ediliyor?” diye sormaktan kendilerini alamıyorlar. erzhaber

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ