$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

UÇAR: BEN DE KOYUN OTLATTIM

UÇAR: BEN DE KOYUN OTLATTIM
  • 14.06.2021

KÖYLERİN ihtiyaçlarını yerinde görmek, vatandaşın da dilek ve isteklerini dinlemek amacıyla yollara düşen Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Mahmut Uçar, gönüllere de  dokunuyor, hele gençler ve çocuklarla sohbet fırsatını kaçırtmıyor.

 Kısa olan yaz dönemini, oluşan çalışma imkanlarından azami ölçüde değerlendirmek için aralıksız gayret gösteren, sorumluluk alanına giren Yakutiye’nin mahalle ve sokaklarını arşınlamakla kalmayan, belediyesine bağlı köyleri de sık sık ziyaret eden Başkan Mahmut Uçar’ın önüne, Çayırtepe Köyü’ne giderken çoban ve koyunları çıktı. Gözü, koyunların arasında dolaşan küçük bir kıza takılan Başkan Uçar, aracından inerek kendileri ile sohbet etti.

Koyunları, kuzuları gördüğünde çocukluğunu hatırladığını belirten Başkan Uçar, kardeş olan iki çobana, bu defa “Çam sakızı çoban armağanı” sözünü tersyüz edercesine çeşitli hediyeler verdi.

Kendi çocukluğunun da köyde geçtiğini, dolayısıyla koyun ve kuzu otlatmanın ne demek olduğunu iyi bildiğini belirten Başkan Uçar, “Bana çocukluğumu, çocukluk günlerimi hatırlattınız” dediği çoban kardeşlere, öğüt ve nasihatta da bulundu. Gençlerin çobanlık yaparak hem aile bütçelerine ve hem de ülke ekonomisine katkı yaptıklarına işaret eden Başkan Uçar, çalışan ve üreten kim olursa olsun, herkese minnet ve şükran duymamız gerektiğini belirtti. erzhaber

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ