$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

DAYAK OLAYINA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KAYITSIZ KALMADI

DAYAK OLAYINA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KAYITSIZ KALMADI
  • 19.04.2017

NARGİLE kafede sigara içtiği gerekçesiyle, işyerine çağrılan polisler tarafından öldüresiye dövülen 43 yaşındaki Sinan Erhan ilgili haberler, Emniyet Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Erzurum Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, gerekli adımların atılacağı bildirildi.

Gençlik Hizmeteri ve Spor İl Müdürlüğü’nde 8 yıldan beri voleybol antrenörü olarak çalışan Sinan Erhan, iddiaya göre, 11 Nisan günü gittiği nargile kafede sigara içmek istemiş, işyerine çağrılan polisler tarafından önce biber gazı sıkılarak etkisiz hale getirilmiş, ardından linç edilircesine dövülmüştü.

Konuyla ilgili haberlerin basında yer almasıyla birlikte Erzurum Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Vatandaşın huzur ve güvenini sağlamayı kendilerine misyon edinen Erzurum Emniyeti’nin, insan hak ve özgürlüklerinden taviz vermeden hareket ettiğinin belirtildiği açıklamada, “Polisimiz, halkla ilişkilerine azami ölçüde özen göstermekte ve hukukun üstünlüğü ilkesi doğrultusunda hareket etmektedir. 11 Nisan günü Sinan Erhan isimli vatandaşımızla, ekiplerimiz arasında yaşanan darp olayı ile ilgili hem idari ve hem de adli tahkikat başlatılmıştır. Gelişmeler ileriki günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ