$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

ERZURUM’DAN ÖNEMLİ BİR HAMLE!

ERZURUM’DAN ÖNEMLİ BİR HAMLE!
  • 04.01.2017

VALİ Seyfettin Azizoğlu’nun önerisiyle Erzurum Kent Portalı oluşturuldu. Erzurum Valiliği, Atatürk Üniversitesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan “Bilim, Sanat, Kültür ve Spor Ligi Erzurum Kent Portalı” Kongre Binası’nda düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

Erzurum’un tanıtımında önemli rol oynayacağına inandığı kent portalının, kurumlararası iletişimin sağlanmasında da önemli görevler üstleneceğini belirten Vali Seyfettin Azizoğlu, her kurumun üzerine düşen görevi hakkıyla yapacağına inandığını söyledi.

Tarihi Kongre Binası’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve ilçe kaymakamları katıldı.

Erzurum ile ilgili tüm bilgilerin yer alacağı ve tanıtımına katkı sağlamanın yanı sıra kullanıcıları bilgilendirmeyi de amaçlayan Erzurum Kent Portalında, kamu kurum kuruluşlarının adresleri, kent haberleri, kent hizmetleri, önemli yerlerin telefon numaraları ve iki boyutlu haritalar yer alacak.

ÇOK ÇALIŞMAK MECBURİYETİNDEYİZ

Hazırlanan portal sayesinde, yapılacak her türlü hizmet, yatırım ve faaliyetlerin herkes tarafından anında öğrenilebileceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, erzurumkentportali.com sayesinde Erzurum ve Doğu Anadolu’nun yeniden ayağa kalkabileceğini bildirdi. Türkiye’nin, avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden birisi olabileceğini belirten Başkan Sekmen, “Bizim bir Fransa veya Almanya gibi olmamız, gelişmemiz, büyümemiz aslında bizim elimizde. O seviyeye gelebilmek için hepimiz çok çalışmalıyız. Bu portalın kentimizin tanıtımında önemli bir işlevi yerine getireceğine inanıyorum” dedi.

Üniversitelerin eğitim, öğretim, araştırma misyonlarının yanında toplum ve kurumlarla iş birliği yapmasının önemli olduğunu belirten Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, üniversite olarak bu tür projelerin içinde her zaman yer alacaklarını söyledi. Rektör Çomaklı, kurumlarla ortaklaşa yapmış oldukları bu çalışmanın başarıya ulaşacağına inandığını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından, kurumlararası işbirliği anlaşması, toplantıya katılan kurum yöneticileri tarafından imzalandı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ