$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

HALEP’E YARDIM KAMPANYASINI BİZ BAŞLATTIK

HALEP’E YARDIM KAMPANYASINI BİZ BAŞLATTIK
  • 28.12.2016

ERZURUM‘dan Halep’e gönderilen yardım TIR’ları ile ilgili haberlerde Erzurum Sivil Toplum Platformu’na (ESTP) yeterince yer verilmemesi, Platform Başkanı Mustafa Güvenli’de burukluk oluşturdu. Erzurum’da 7 Aralık’ta Erzurum Sivil Toplum Platformu öncülüğünde başlatılan “Halep’te İnsanlık Ölmesin” isimli insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası kapsamında, Atatürk Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi, İHH, Deniz Feneri, Hayrat Vakfı, Vuslat tarafından hazırlanan 19  yardım TIR’ının, Halep’e ulaştırılmak üzere Erzurum’dan yol çıkarıldığına dikkat çeken ESTP Başkanı A. Mustafa Güvenli, platform olarak başlattıkları kampanyaya yoğun bir ilgi gösterildiğini hatırlattı, yaşananların Erzurum halkının bir kez daha hamiyetperver, ensar olduğunu ispatladığını dile getirdi.

YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Kampanya boyunca kendilerini yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi ve Atatürk Üniversitesi’ne teşekkür eden Güvenli yardımların devam edeceğini açıkladı.

Halep’e ve o bölgeye Türkiye genelinde yardımlar gittiğini dile getiren Güvenli, yaptığı açıklamada “Bu kampanya devam edecek. Bunun çok daha fazlasının toplanacağına inanıyorum. Yeter ki, bizler vatandaşlarımıza yol gösterelim, yardımlarının doğru yere gittiğinden emin olsunlar. Bu 19 TIR, yarın 39 TIR da olur. Ben bu anlamda Erzurumlulara güveniyorum. Bu 19 TIR’ın Halep’teki kardeşlerimize umut olmasını diliyorum” hatırlatması yaptı.

KAMPANYAYI BİZ BAŞLATTIK

Konuyla ilgili haberlerin, medya organlarında farklı yansıtılmasının kendilerini üzdüğünü belirten Mustafa Güvenli, “Kampanyayı biz başlattık. İlk başta 3 TIR gönderildi. Son gönderilen 16 TIR ile birlikte yardım araçlarının sayısı 19’a yükseldi. Çağrıyı biz yaptık. Kampanya büyüdü ve geniş kitlelere ulaştı. Ancak, haberlerde ESTP’nin esamisine bile rastlanmadı. Camiamızı üzen bu ayrıntıyı kamuoyu ile paylaşayım istedim” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Okkes dedi ki:

    Bu nasıl yardim evde kullanılmayan elbiseleri halep için gonderelim dedik kabul etmediler,sıfır olacakmış, üzgünüm sifir malzeme magazalarda

YORUM YAZ