$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

HEM İSRAF VE HEM KİRLİLİK!

HEM İSRAF VE HEM KİRLİLİK!
  • 30.03.2021

GEÇTİĞİMİZ yıl bu aylarda tanıştığımız, zaman içinde ülkenin tamamında etkisini gösteren ve çok sayıda insanın ölümüne neden olan Covid 19 salgınına karşı yapılan uyarı amaçlı işaretlemelerin kirlilik ve israftan başka hiç bir işe yaramadığı kaydedildi.

Bugünlerde yolu Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne düşenlerin dikkatini, koridorlarda ve bekleme salonlarında yaşanan “anormal ve ürküten” kalabalık çekiyor.

Tüm uyarı kurallarının ihlal edildiği, sosyal mesafe aralığını belirlemek amacıyla yerlere ve koltuklara yapıştırılan sarı renkli uyarı işaretlerinin dikkate alınmadığı, hiçe sayıldığı hastanede, aynı işaretlerin kenar süsü gibi koridorlara, yürüyüş alanlarına bile yapıştırılması hem “israf” ve hem de “ciddiyetsizlik” olarak tanımlandı.

Teknik olarak “sosyal mesafe folyosu” olarak adlandırılan uyarı işaretlerinin sadece bekleme salonlarına, o da belli mesafe aralığında yapıştırılması gerektiğini kaydeden vatandaşlar, koridorlarda yüzlerce folyonun bulunmasını “göz boyama” ve “israf” olarak değerlendirdi,

“Her yere folyo yapıştırmak ciddi kirliliğe de neden olmuş. Her bir folyo internet ortamında en az 15 liradan satışa sunulmuş. Daha pahalı olanları da var. Hiç gereği olmayan, ihtiyaç duyulmayan koridorlara çok sık aralıklarla uyarı folyosu yapıştırmak, birilerine para kazandırmaktan başka bir anlam taşımıyor. O parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Umarız parayı yok yere saçanlar, bu önemli hakkın bilincindedirler” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ