$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

TORTUM’DA KÜRESEL SERMAYEYE GEÇİT VERMEYEN BAŞKAN!

TORTUM’DA KÜRESEL SERMAYEYE GEÇİT VERMEYEN BAŞKAN!
  • 13.12.2016

72-hsn

TÜRKİYE‘nin nüfusu ve ekonomik büyüklüğü ile belli bir seviyeye gelmiş her ilçesinde, bir’den fazla küresel sermayenin uzantısı mağazalara rastlamak mümkün. Çoğu “üç harfli” olan mağazalardan Doğu Anadolu’daki il ve ilçelerde yüzlerce bulunuyor.

“Bakkal amca” geleneğini, bir daha dirilmemek üzere mezara gömen bu mağazalara, sadece Tortum Belediye Başkanı Hasan Çakmak, büyük bir azim ve dirençle karşı koyuyor. Mağaza yönetimlerinden gelen cazip tekliflere kulaklarını tıkayan ve hiç bir mağazanın Tortum’da şube açmasına izin vermeyen Başkan Çakmak, “Eğer o büyük sermaye gruplarına ait mağazaların Tortum’da şube açmalarına izin verirsem, benim ilçemin esnafı kısa süre içinde iflas eder ve ekmek tekneki işyerini kapatmak zorunda kalır” diyor.

Tortum’un, ürettiği ile kendine yeter ilçelerden birisi olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Hasan Çakmak, “İsimleri herkes tarafından çok iyi bilinen mağazaların yönetimleri, cazip tekliflerle karşımıza dikildi ve Tortum’da şube açmalarına izin vermemizi istediler. Ben belediye başkanı olduğum müddetçe o mağazaların şube açmasına izin vermeyeceğim. Büyük sermaye gruplarının mağazaları karşısında, benim ilçemin küçük esnafınıan durması, direnmesi mümkün değil. Biz bugüne kadar biri birimize destek vererek, tasamızı, kıvancımızı ve sevincimizi birlikte paylaşarak geldik. Bundan böyle de aynen devam edeceğiz. Biz, Tortumlular olarak halimizden memnunuz. Kimsenin, hele de küresel güçlerin desteğine ihtiyacımız yok” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ